Čtvrteční dopis 11.8.2016 – Meditace do zbláznění

Namasté příteli!

Srdečně zdravím. Tak to bylo milé překvapení. Tolik lístků jsem nečekal. Poté, co jsem odeslal pohled z dovolené, dostal jsem odpovědí tolik, že jsem v pondělí nedělal nic jiného, než třídil poštu ve své emailové schránce. Již v Random vlogu jsem sliboval, že se rozepíši o meditačním pobytu v Oslovicích.

Samotnému pobytu předcházelo mé pobývání v Milostiplné zahradě. Celý týden jsem vytrhával kopřivy, ale o tom jsem napsal již dost. Nicméně to byl důvod, proč jsem si dal doslovnou dovolenou s účastníky pobytu. Minulé úterý jsem již počítač nezapnul, podíval se jen do diáře na své závazky a užíval si pobytu.

Ráno jsem vstával v šest, v půl sedmé a podle toho, jaká meditace byla jsem pospíchal do meditační místnosti. Myslím, že jsme začínali Oshovou meditací Nadabrahma, pro které je příznačné bzučení a mručení. Během týdne jsme pak měli ještě Oshovu kundaliní, Karma chrámovou meditaci Soucitu a na závěr slavnostní Karma chrámovou meditaci Smrti.

Během týdne jsem nešel dál než do Milostiplné zahrady. Ten týden utekl jako voda a když všichni odjeli – říkal jsem si, že to bylo jak sen. Možná trochu delší sen, když se vám zdá, že se protahuje, ale jako sen. Usnul jsem a probudil.

Než jsem se nadál, Kranti vyhlásila další termín, tak pokud nemáš v září co dělat, je možné hlásit se již nyní.

I z důvodu dovolené v Oslovicích jsem Léčivý Kartopád dotáčel až v neděli pozdě v noci.
Cítím, že pro tento měsíc bude výklad karet v Siderickém kompasu více o meditaci… Nech se překvapit! Již brzy budu natáčet. Dnes jsem pod vlivem informací z Léčivého Kartopádu uklízel svou pracovničku a udělal si prima zákoutí – vlastně mě inspiroval kocour Charlie, který u Kranti sosá energii počítače a kabelů. Tak jsem si to zákoutí energeticky vyčistil a produchovněl. Udělal jsem fotku.

Během pondělí jsem shlédnul seriál Hledání, který mi přišel velmi sympatický a příjemný. Vypráví příběh přátel LGBT komunity, nepřikrášlený, tak jak ho znám osobně… Velmi mě překvapil, že jsem se v něm ztratil na celou noc. Mám rád, když se ponořím do seriálu a vynořím se z něj až na konci. Když jsem skončil posledním dílem druhé série, cítil jsem v srdci smutek, ale také klid, že je vše v mém světě v pořádku.

V nadcházejících dnech mě čeká natáčení Siderických kompasů, ale také pracovní meditace v Milostiplné zahradě. Už se těším, až udělám další kousek. Je to jak s pomyslnou „cihlou k cihle“.

Rád bych zmínil, že v nadcházejích dnech zmizí z e-shopu několik položek. Pokud tedy uvažuješ o nějakém výkladu, možná je čas objednat si…

Než zakončím tento dopis, přišlo mi ještě sdílet svou zkušenost z meditačního pobytu:

Slzy, smutek, bolest – to jsou věci, které máme za vzácné, výjimečné, když se dějí.
Nejsme navyklý tyto věci sdílet a přijde nám to potom jako objevení perly.
V míru proplouvám svými hlubinami.

A aby to nebylo rozloučení smutné, mrkni ještě do blogu, kam přibyl nový článek.

S úctou a pokorou se loučí
Rajneesh Pranapati


AKTUÁLNĚ NA YOUTUBE:
Léčivý Kartopád
Random vlog