Čtvrteční dopis 2.6.2016 – Viszontlátásra? Nem! Jó reggelt!

Szia příteli,
krásné čtvrteční ráno ti přeji. Tak nám začal červen. Dočetl jsem Tři slepé myšky od Agathy Christie. Jeden čas byla mou oblíbenou autorkou. Sbíral jsem její knihy, ty které vydával Knižní klub, a dokonce jsem měl i anglická vydání, kterými jsem se nikdy neprokousal, stejně jako třeba učebnicemi čínštiny nebo perštiny (tam jsem skončil velmi brzy, myslím ale, že se ještě dokáži foneticky podepsat jako Aleš) , u čínštiny jsem vydržel déle, ale dnes si stejně nevybavím nic jiného než ni hao nebo ye hen hao či ta shi bushi a ještě moje klasické
Wo te peng you. S maďarštinou jsem došel ještě dál, ale co naplat, ani tam jsem se ke klasické konverzaci nedostal. Tuhle jsem si ráno v posteli počítal do dvaceti. Určitě bych to zvládl do tisíce, ale tak moc času jsem neměl. Ty jazyky! Já vždycky obdivoval ty, kteří plynně mluví jazyky několika. Tuhle jsem narazil na jednoho muže, který mluvil devatenácti jazyky – nevídané! Vím, říká, že ne všemi plynně, ale i tak!Ale co, já zas vykládám víc než 19 druhů karet!  Teď mě napadá.
 .
Jsem věštec.
Jós vagyok.
I am the psychic.
Ich bin Hellseher.
 .
Tak ve čtyřech jazycích dokážu říct, co mám za povolání. Já vím, já vím, čeština se nepočítá.Nejzajímavější počátek učení jsem měl s tou maďarštinou. Dlouho jsem chodil do jedné trafiky a prodavač mi při odchodu říkal něco jako „tlátaš“ a já si říkal, co to asi je. A když jsem se někoho zeptal, tak mi řekl, že tlátaš teda nic není a rozhodně jsem asi špatně neslyšel.
A nakonec to bylo:
.
viszontlátásra
na shledanou
.

A když jsem hledal na youtube, kde to někdo říká, tak jsem našel tohle a velice mě to pobavilo.

V Maďarsku se mi nikdy nepodařilo říct taxikářovi, aby mě odvezl domů. Všichni dělali, že mi nerozumí. Klééé(h) Istvááán utca. A taxikář: Klééééú(h) Istvááán utca? Bazírovali si na svém e, jedno je e a druhé e a já v nich neviděl rozdíl.

Proč o tom ale píši. V týdnu jsem připravil na youtube video Finance do podrobna (viz níže) a celou noc se mi zdálo o taxikářovi, který mě poučil o mých finančních blocích a já si říkal, no to je paráda jak ten výklad funguje. Kéž by tak fungoval pro všechny! Určitě ano. Dostal hodně lajků a to mi dělá velkou radost.

Nedokáži si představit, jak by musel fungovat výklad osobní! To musí být mazec.

Tak, jdu se zakousnout do Daphne du Maurier…

Loučí se s knihou v ruce
Rajneesh Pranapati

AKTUÁLNĚ NA YOUTUBE:
FINANCE DO PODROBNAPokud tě zajímají, co jednotlivá slova v dopise znamenají, google je tvůj kamarád.