Čtvrteční dopis 21.7.2016 – La la la

Namasté příteli,

srdečně zdravím z Oslovic. Nejspíš to už víš, ale bydlím v malém pokojíčku, skoro jako Harry Potter pod schody, ale já bydlím vlastně nad schody. Bydlím v ptáčkovém pokoji a Kranti se mi směje, že jsem takový ptáček. No. Bude to dva roky, co pobývám v téhle klícce (někdo tuhle poznamenal, že je ze zlata) a tvořím, abych se třeba jednou z téhle klícky (i když zlaté) dostal.

Mám takový sen. Muži bez snů nakračují ke smrti, že? Takže, mám takový sen, že bydlím
v mobilheimu, mám malé autíčko – nejlíp Smarta – a jezdím v něm s Amálkou po vlastech českých a taky že žiju v Anglii. Na to jsem si už zvykl, že mé sny si protiřečí, ale přesto jejich protiřečení se stejně vždycky splní. Tak jsem to měl i se svou prací v televizi. Přál jsem si žít
v zahraničí a vykládat karty v televizi. Koho by to tenkrát vlastně napadlo, že vznikne firma
v zahraničí, co bude vysílat do okolních států. A tak jsem se tam objevil a nakonec se tam
i přestěhoval.

No, mám za to, že když jsem se vracel do Čech, byl jsem takovým mužem bez snu a dokonce jsem si chvíli říkal, že mám nakročeno ke smrti. Kdyby se mi tenkrát nezjevila panna Marie
a nezazpívala mi nebeskou píseň… TO mě vrátilo zpět mezi živé a já začal věřit, že něco jako nový život začíná.

Cesta k duchovnímu mistrovství je plná překážek, že? Od své duchovní dospělosti se nestačím divit, co mi nakládají na ramena za prapodivné zkoušky, ale vždy se mi pak potvrdí, že jsou to věci, které mí přátelé barev života řeší – aneb moudrý z nebe nespadl, tak mě načudí do pěkných zkoušek a – byť jsem se topil, když mi byli asi tři ruky v jaderském moři – tak ten pocit je vždycky stejný – objeví se strach, že se utopím. Není to skvělé! Člověk pozná, že má plavat.

A tak mám takový sen, možná menší než jsem míval, ale – jdu si za ním. Z toho důvodu taky neposkytuji konzultace jinde než v Praze – protože nemám své vlastní místo. Kdo ví, třeba se jednou poštěstí, sen se naplní a já se do něj uvolním.

Do té doby budu snít své další sny. Jeden z mých dalších snů je bydlet v Paříži (na pár měsíců by to bylo fajn) a taky v Anglii (nikdy jsem tam nebyl, ale cítím se tam tak doma, vzhledem ke všem seriálům z toho prostředí – miluji ji na dálku)

A stejně tak miluji své pobývání tady, i když se učím pokoře, díkům, kompromisům, toleranci, soucítění a hlubší lásce.

Co člověk věděl o lásce na začátku své cesty. Kolik toho ví o lásce dnes.

Nového není nic. Někdy je týden krátký a tentokrát tomu tak bylo. Vypracoval jsem kompasy pro patrony, pár mě jich ještě čeká – ale teď čekám pro změnu já na data, abych mohl uploadovat – tak jsem si dal tři dny oddych.

Rád bych tě pozval do Oslovic na meditačně dovolenkový pobyt. Přislíbil jsem Kranti, že povedu ranní meditace a pak tu budeme tak společně pobývat. Je to již brzy!
Od druhého do osmého v srpnu.

DOVOLENÁ V OSLOVICÍCH

Pokud nemáš co dělat, či nemáš kam jet, zavítej k nám. S Kranti budeme píct chleba, každý si může odvést domů vlastnoručně pečený, budeme si vařit vegetariánské dobroty a když ti bude teplo, odskočíš si do holanskýho rybníka. Mrkni, zda by tě to nelákalo.  Ve volných chvílích můžeš pomoci nadechnout se Milostiplné zahradě, ze které se za posledních pár dní spíš stal deštný prales Feklespír nebo jít na borůvky nebo na houby a tak.  S Kranti pak bude možné ještě malovat mandaly a tak, co vyplyne.

No, aspoň mě poznáš z blízka – jak si obyčejně žiju (nebo neobyčejně, to už záleží na tobě).
Tak se budu těšit na případné setkání!

A teď se s tebou rozloučím, musím jít tenhle dopis ještě poslat 🙂

S láskou a úctou se loučí
Rajneesh Pranapati

AKTUÁLNĚ NA YOUTUBE:
Léčivý kartopád