Čtvrteční dopis – 29.9.2016 – Věčný ten život

Namasté příteli,

srdečně tě zdravím a posílám ti mnoho lásky. Ve videiích často říkám: „Posílám polibky“, ale něco unese video a něco unese papír.

Řeknu ti tedy, to byl ale týden! Nevím, jak ty, ale v mém životě se toho energeticky teď hodně děje – možná je to tím, že v procesu je tolik lidí a já na dálku cítím všechny jejich strachy, obavy, že si kolikrát říkám: Je toto ještě moje?

Ezoterici často zlehčují princip zrcadel a dokonce se na něj vymlouvají. Já princip zrcadel nevnímám tak jednoduše. Vím, že vnější situace není přesným odrazem vnitřní situace, i když se to tak říká. Vím, že energetické pozadí vnější situace je odrazem energetického pozadí vnitřní situace. Vím, že vnější situace je vcelku vzato klidná a neměnná – aneb tao je věčné. Nicméně – ať už tao představuje český princip Člověk míní, život mění – či nikoliv – skutečnost je natolik složitá a mnohovrstevnatá, že najít jednoduché vysvětlení na všechno je chyták.

Tedy – na dálku cítím obavy, strachy a ptám se: Je toto ještě moje? Jsem toto ještě já? Sestoupil jsem v hloubce práce ještě o něco níž. Celý týden mi tu svítí bílá svíčka u malého oltáříku s anděly, svítí mi za zády. Cítíl jsem potřebu mít po ruce svíčku zapálenou i u Sršně. Dělal jsem pořádek ve věcech, složkách a odhazoval staré, dotahoval věci do konce – a cítil všudypřítomnou Smrt, asi tak jak je vyobrazena na tarotové kartě a nyní si uvědomuji kvalitu jednoho anděla Hvězdného Avalonu, který říká: „Tvoř svůj svět s obeztřetností, ať tě nepohltí energie Starých obyčejů.“

A tak jsem polomrtvý – položivý vyrazil do kina na Dítě Brigit Jones a smál se od počátku do konce tak, jako jsem se před lety smál u záznamu představení Za scénou se svými divadelními kamarády. Jsem blažený z pomyšlení, že jsem znovu zažil tak velkou radost – sdílenou v kině se stejně naladěnými lidmi. Jak jsem to potřeboval, dvě hodiny se jen smát a smát, nahlas, z plna hrdla, do konce jsem se za břicho popadal a tekly mi slzy. Mělo to tak silný léčivý účinek, že jsem děkoval tvůrcům tohohle filmu v duchu ještě dnes, když jsem myl nádobí, protože jsem se smál nahlas podruhé, když se mi vybavoval jeden vtip za druhým.

Ono to tedy není žádný med, vymyslet gag – všechno se musí umět, to je jistojistá pravda. Musím říct, že mě u sledování toho filmu napadlo, že je to stejně dobrý film, jako byl Čtyři vraždy stačí drahoušku a jiné podobné s Bohdalkou, Janžurkou a tak dál.

Takže nelituji, že jsem si před měsícem zapsal do diáře, že ten film poběží, že jsem si koupil lístek on-line, abych měl motivaci vyrazit na vlak, a že jsem se nakonec překonal – protože když přihlédnu k energii všudypřítomné smrti, co jsem cítil, je zázrak, že jsem na ten vlak vyrazil.

Ohlížím se zpět – dotahuji věci do konce a energie radosti mi pomáhá projít  obdobím proměn s lehkostí, bez lítosti. 
Dokonce jsem začal psát čtvrteční dopisy i mým milým odběratelům zahraničním v angličtině, pustil jsem se do Hedvábné mapy, Hvězdného poselství – a obé dokončil. Udělal jsem si pořádek v materiálech na školu Grožnjanského mystéria a taky oprášil veškerá svá díla a ta, u kterých jsem cítil mrtvo, uctil jsem je vzpomínkou a propustil je do propasti času. Některá tu zbyla a zdá se, že je v nadcházejícím týdnu dokončím. Jen zvažuji, která.Našel jsem svou starou fotku. Je z dob, kdy jsem měl jako silové zvíře vránu, mám na ní černé vlasy. A taky jsem našel svůj oblíbený e-shop, kde se chystám nakoupit pěkné oblečení…

V posvátné radosti se loučí
Rajneesh Pranapati


PODPOŘ VYDÁNÍ KARET, STAŇ SE JEJICH PATRONEM:

http://www.rajneeshpranapati.net/aktualni-sbirka/

Rajneesh

Kartář / Psychic

Rajneesh has 632 posts and counting. See all posts by Rajneesh

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.