Čtvrteční dopis – 6.4.2017 – Mantruji jméno svého mistra

Namasté příteli,

tak jsem se právě vrátil z gymu. Celou dobu jsem přemýšlel, jak se dnes posilovně vlastně říká, ale po cestě jsem potkal kluka, který na mě z ničeho nic zavolal: „Jdeš do gymu?“ A já, aha, takže v pohodě tomu můžu říkat tak, jak dřív. Přihodil pak ještě jednu otázku: „A co kickbox? Chodíš?!“ A já si uvědomil, že nejsem jediný, kdo umí číst myšlenky. „Ne,“ říkal jsem „ale dřív jsem chodíval“ a pak jsem si celou cestu mantroval jméno mého mistra „Nagy Ferenc Gábor, Nagy Ferenc Gábor“ jako bych si chtěl rozpomenout na kopy a údery.
     Tak jsem dodržel slovo. Koupil jsem si permici a začal. Musím říct, že první den, to bylo skutečně jako když se tam na přistroji válí brambora, i jsem si tak připadal, ale dnes už to bylo lepší, zvlášť proto, že jsem překonal tu obrovskou únavu vycházkou s Amálkou, lezli jsme na vršek Parlamentu, vzali jsme to ulicí Příkrá – a že je tedy příkrá dost! – a pak to stočili na bejvalou sjezdovku.
     Pohyb mi dělal dobře, není od věci se k němu vrátit. Ale že toho teď naťapkám. Nevím proč, ale přijde mi divné jezdit do gymu vlakem, tak to beru po silnici pěšo, za půl hoďky jsem tam a nazpět se už tak loudám a vychladám… na přístrojích je napsané takové to: COOL DOWN – a to je přesně moje vycházka zpět do Desné.
     Pracuji teď víc v noci. Rozsvítím si solnou lampu, vlastně celý můj světelný park a vykládám. Rozkládám kartu vedle karty, čtu a někdy kolem třetí ráno karty složím, zhasnu světla a jdu si číst do postele. Čtu teď Živou a mrtvou od Daphne du Maurier. Mám rád napětí a Daphne du Maurier ho umí krásně budovat. Možná mám slabost pro budování napětí z toho důvodu, že jsem si pro radost složil zkoušky ze střihové skladby znovu, protože jak říkala magistra Eva Bobková, stříhala kupříkladu Troškovu Jasněnku nebo Krakonoše a lyžníky, „Antonio, máte na víc.“ A já ji dal za pravdu a budování napětí jsem si nastudoval pak víc než obvykle. Ale že je to tedy věda! O to víc mě potěšilo, že letos půjde do kin adaptace knihy Má sestřenka Ráchel.
     Rozhodl jsem se ukončit nabídku rituálů Dračí svitek. Pokud by někdo chtěl, v nabídce zůstane do příštího týdne.
     A na závěr mého dopisu bych chtěl poděkovat za tvou dosavadní přízeň – ať už zde či na youtube. Nezapomeň, že z neděle na pondělí 10.4. se na youtube kanále objeví malé překvapení! Tak si ho nenechej ujít!

 

S láskou a úctou se loučí
Rajneesh Pranapati, věštec

Rajneesh

Kartář / Psychic

Rajneesh has 632 posts and counting. See all posts by Rajneesh

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.