Rubínový učitel

Zajímá tě, co pro mě vlastně znamenají Všechny barvy života Rajneeshe Pranapati?

 

Říkáš si: „A kdo že je ten Rubínový učitel?“ Nu, je to můj otec. Tohle duchovní jméno jsem mu přivezl ze své cesty do Hong Kongu na konci roku 2011. Spolu s Kranti jsme tenkrát meditovali v chrámu Tin Hau na Aberdeen main road, žádali si o duchovní jména pro účastníky dálkového procesu, která jsme později zasvěcovali do duchovních energií na ostrově Lantau pod sochou Buddhy a v zahradách kláštera Po Lin.

Pamatuji si to jako dnes. Sedím v pravém křídle chrámu Tin Hau. Ve vzduchu visí záclony kouře z množství vonných tyčinek, oči mám přivřené, přítmí, ticho. V duchu jsem si požádal o duchovní jméno pro svého otce, ještě jsem nedokončil žádost a z mého nitra se začal vynořovat zářivý rubín. Nejdříve to byly záblesky temně rudé, které prostřídaly odstíny blyštivé. Snad proto, že jsem synem svého otce, přišlo mi v zápětí slovo učitel. Sepjal jsem ruce na srdci a poklonil se. Takhle to zní jako velmi zdlouhavý proces, ale vlastně to byl mžik. Objevil se záblesk, odhalil se rubín a Rubínový učitel vskočil na scénu, asi jako se nadechnete a nato hned zase vydechnete, tak rychlé to bylo.

Vlastně to bylo vydechnutí do minulosti. Oplodnil jsem svou minulost. Produchovnil svoje kořeny. Nejde o to, zda mému otci říká někdo Rubínový učitel. Nejde dokonce ani o to, jestli to jméno používá. Jde o to, že jsem do svého rodu vydechnul duchovní energii. A proč o tom píši? Protože je rok 2019, tedy uteklo pár let od doby, kdy jsem vydechnul tuto energii do své minulosti, do časů před své zrození a když se dnes ptám ve svém duchu, kde začíná má duchovní cesta, začíná zrozením mého otce.

On je cestou, která mě přivedla na svět. Rubínová cesta, nebo cesta lemovaná rubíny. A rubín je o omlazení těla. Je to barva dynamiky, omlazení, síly, výdrže, nadšení pro život. Rubín podporuje plaché lidi v tom, aby vystoupili ze své ulity a začali budovat své sebevědomí. A hlavně: Rubín přináší světlo do temnoty života.

    Světlo mého otce svítí na mou cestu, když vše okolo potemní. A je to právě moudrá rada, kterou dostaneš od svého otce v příhodnou chvíli, kdy si o ní požádáš.

    Možná si říkáš: „A kam vede cesta lemovanými rubíny?“ Tahle cesta vede k lotosu přání, Nalini Arzu, což je duchovní jméno mé matky. A o tom ti povím příště.