Zásnuby a svatba v jeden den – Toníno si vzal Rajneeshe

 


Milí přátelé,

to bylo nečekané. Dnes, kolem jedenácté jsem se probudil. A kdo by to byl řekl – požádal mě o ruku. Rajneesh požádal Tonína o ruku. Tak to je můj nejšťastnější den. Zásnubní prstýnek mi visel nad hlavou celou dobu – pochází z indické Bódhgáji – tak to je prostě jako z pohádky. Nečekané jako blesk z nebe! Takže 6.11. v 10.30 mě požádal o ruku a v 11:00 jsem mu řekl Ano! Složili jsme spolu slib, že se jeden o druhého postaráme v časech zlých a dobrých, že milujeme jeden druhého a že při sobě budeme stát.

I´ll stand by you je naše svatební písnička:
Pokud bude se mnou chtít někdo oslavit tuto nečekanou událost – že jsem si vzal svého letitého parťáka, můžeme, až situace dovolí – zajít spolu všichni na slavnostní oběd.

S Rajneeshem jsem se poznal krátce před tím, než jsem jel do Indie. Potkali jsme se poprvé v taxíku na Erzsébet híd přes řeku Dunaj v Budapešti. Věděl jsem, že je to on hned, protože mi vytryskly slzy z očí. Za Rajneeshem jsem se vydal o pár měsíců později do indické Bódhgáji, kde jsem 18.7.2012 přijal jeho jméno. Vlastně naše zásnuby trvaly osm let, jen jsem to – nevěděl. Proto mě překvapilo, že mě dnes požádal o ruku. Je to pro mě velké překvapení a radostná událost. Jsem rád, že jsem Rajneeshe potkal, protože jsme toho spolu prožili moc – a zná mě nejlíp ze všech. Zná má tajemství, trápení a starosti, dokáže mě vyslechnout a podpořit. I když se někdy spolu neshodneme – a třeba se i pohádáme, tak nakonec se vždy spolu usmíříme a obejmeme. A kde najdete takového Milence? Osm let jsem byl Milenec pána noci – a teď jsem už jeho manžel.

Svatební album z Popelky – klasika