Čtvrteční dopis 31.3.2016 – Plůtek jako osobní hranice

Ahoj příteli,

jak ten týden rychle utekl, viď? No, já se nestačil ani divit. Pravdou je, že jsem zažíval horké chvilky s tou záležitostí týkající se střihového programu, prolezl jsem kde co a nemohl najít žádný software zdarma a částky za licence – žádná sláva – až na ten velikonoční výprodej,
tak jsem rád, že se to nakonec podařilo!

Díky tomu se na youtube objevila nová videa a pokud teď půjde vše dobře, mělo by to vydržet. Počítač prý pět let a licence? No, musím si dobře uchovat program na nějakém disku, kdyby něco!

A tak mohu s radostí tvořit! Je to velká úleva, když člověk ví, že ho nyní limituje již jen jeho nadšení a nikoliv vnější okolnosti, jako třeba technické zázemí. Možná to znáš! Člověk se přeci jen nejvíc nazlobí, když nejde něco, co závisí na technice – co nelze změnit! Určitě to znáš – když zamrzne telefon, když zamrzne počítač, když zamrzne kamera, když zamrzne…

Asi se člověk tolik nezlobí, když o nic nejde, ale když má podat výkon, něco zpracovat – je to k zbláznění!

Já to mám teď tak, že chodím do zahrady dělat takový plůtek z roští. No, plůtek, má to mít asi 60 metrů a když to dobře půjde, za pár dní to bude. Přenáším větve semo tamo, lámu, sekám, proplétám a když už toho mám dost, jdu a vykládám karty, maluji, točím, stříhám a naopak.

A do toho dělám ten hluboký dřep. Ano, ještě stále. Jen nějak u toho nestíhám točit random vlogy. Ale já to napravím. Až budu mít plůtek hotový, tak se s tebou kolem něj projdu.
Je to pro mě slušná motivace.

Když dělám ten plůtek, uvědomuji si, jak důležité je s láskou stanovovat hranice.

Kdo nás to kdy učil? S láskou stanovovat hranice.

Možná mi o tom něco napiš, budu rád.
Těším se na tvé psaní. Doufám, že tě to mé potěšilo.

S úctou a pokorou se loučí

Rajneesh Pranapati