Čtvrteční dopis – 1.12.2016 – Učeš se, královno

Namasté příteli,

srdečně zdravím a dávám o sobě vědět opět po týdnu. Dnes píši dopis doslova pár hodin před odesláním a není to ničím jiným, než že jako bagr valím před sebou práci přesunutou z prosince na konec listopadu proto, abych už dnešním dnem mohl být plně ponořen v energii Roku s tarotem. Ano. Je to tak, uběhla poslední listopadová půlnoc a Rok s tarotem je v předposlední fázi, kdy do něj lze vstoupit za nižší cenu – a zároveň ve fázi, kdy se začínám ladit na všechny účastníky, kteří již vstoupili, protože jejich energii chci zohlednit v přípravné fázi. Oproti předchozím letům scénář vzniká více v hlavě, než na papíře, ale další dny ukážou, co z toho chce ven na papír, co z toho rovnou natočit. Bodový scénář v kostce je, zbývá ho jen naplnit.

Chtěl bych touto cestou vyjádřit díky všem patronům, kteří mě podpořili v tomto roce na mé youtube cestě. Koncem roku mě trvalí a jednorázoví patroni umožnili zakoupit softbox, klávesnici a myš na noční režim – nemusím už zírat do tlačítek v noci při práci, kde co je. Navíc se mi podařilo dát část peněz patronů na vlogovou kamerku, nemám ji ještě vyzkoušenou – některé věci na mě čekají až v novém roce, ale v představě jsem se s tebou už svezl na tobogánu nebo plaval pod vodou, dokonce jsem tě ponořil v představě i do potůčku v místním údolíčku.

Podařilo se mě v listopadu oživit webové stránky. Stálý návštěvník již ví, jsou to různé náhledy článků – stále se snažím dotáhnout do konce třídění článků – mám za to, že zbytek dnešní noci věnuji právě tomu – na stole mi tu dohořívá první adventní svíce, tak se pěkně pracuje.

Byl jsem minulý týden v Praze a někomu chyběl random vlog. Pravdou je, že jsem nějak nestíhal. Bylo tolik věcí, které jsem v Praze potřeboval zařídit, že by kamera vlála za mnou a obraz by byl jistě rozmazaný. Nicméně během výkladů vzešlo přání dalšího termínu v Praze – a já ho už na web dal, tak pokud chceš, objednej se na výklad nebo na něco, co tě zajímá ze servisu. Poslední Skype poradna je 14.12.2016. To je v tomto roce poslední šance se mnou něco prokonzultovat!

Musím zkonstatovat, že první adventní týden mě dostává vlastní věštba z Léčivého kartopádu – tedy toho prvního adventního. Hrne-li bagr věci před sebou, lítají i třísky a já si tento týden udělal „bláznovské“ stigma na ruce, když jsem si ji ve spěchu polil horkou polívkou. Musím říct, že mě už dlouho tak nic bolestí nepotrápilo – celá návštěva zubaře byla nic proti tomuto, bolestí jsem skučel, ledoval jsem celou noc, stříkal aloe vera a mazal mastičkou s konopím – po ní to přestalo bolet! a mohl jsem v klidu usnout. Kdo to nezná – spáleninu. Ale kdybych já to nevěštil! A to vždy bědlivě poslouchám – jen to někdy naplnit, což?

Ale jsem teď v klidu – závazky jsou splněné – na dnešní noc mi zbývá natočit poslední výklad a prosinec může začít rodit Rok s tarotem.

Napadlo mě ještě se zeptat – pro jistotu. Je možné, že se nějaká služba v průběhu roku uhrazená ztratila po cestě, nebo – založila ve složce. Pokud máš pocit, že ti dlužím zaplacenou službu, určitě napiš, podívám se na to, projdu záznamy a doladíme to. Stát se může cokoliv. A já jsem ten typ mistra, co se někdy opravdu utne a ne že ne.
Poslední novinkou je, že jsem úspěšně napojil e-shop na evidenci tržeb, takže každá služba hrazená kartou či paypalem už automaticky projde přes finanční úřad. V e-shopu a jinde na webu se tedy objevilo oznámení, které je dané ze zákona. Od okamžiku nastavení EET se do daňových dokladů při zaplacení automaticky doplňuje patička se všemi údaji, které na účtence vyžaduje zákon o EET. Daňový doklad je tedy zároveň účtenkou dle zákona o EET. Tolik k definici. Ještě budu testovat, ale už je to víceméně hotové.

Pravdou je, že na rozdíl od jiných mi klid nedával laxní přístup nahoře, kterým přijde v pohodě měnit plány a tak – bez ohledu na to, v které vlně mám jít, to je již připravené. Je docela možné, že jsem dělal zbytečnou práci, ale kdo ví! Právě z toho i jiného důvodu budou v roce 2017 všechny mé služby hrazené pouze přes webové formuláře – a bohužel končí i to, že jsem tu a tam, když si někdo nevěděl rady, za něj vyplnil formulář, vzhledem k tomu, že se v něm zaškrtává ono kouzelné „Souhlasím s obchodními podmínkami„. Úřad pro ochranu osobních údajů přichází s poměrně radikálním krokem na české poměry – a to že se na jakýchkoliv stránkách nezaregistruje ten člověk, který svou registraci nepotvrdí kliknutím na zaslaný email. Musím se s tebou podělit o zkušenost s komunitou Všechny barvy života.

400 členů Všechny barvy života z 1000, tedy skoro polovina!, když jsem měl nastavenou tuto službu, se na mých stránkách zaregistrovala, ale už zaslaný email nepotvrdila kliknutím na odkaz. 400 lidí se po několik měsíců divilo, proč jim ode mě nic nepřišlo, zvlášť, když vyplnilo tolik osobních údajů.  A důvod byl velmi jednoduchý – nepotvrdili svou registraci kliknutím na odkaz v emailu, který jsem jim poslal. V průběhu roku jsem byl nucený toto pravidlo zrušit, protože se mi tu hromadilo tuny kontaktů s údaji, na které jsem poslat nemohl zkrátka nic!

Tak – a teď to bude oficiálně. Na jakékoliv stránky se budeš chtít zaregistrovat, vše budeš muset potvrdit. Já toto pravidlo shledávám za užitečné – vím, že posílám skutečně tomu, kdo se zaregistroval – nemůže dojít ke zneužití – zkrátka nikdo jen tak zbůhdarma nevloží tvou adresu někam do stránek, aby ti začalo chodit něco, co nechceš.

Tyto informace jsem dostal ve webináři pořádaném Smartemailingem, kde se přední odborníci na téma SPAM zabývali všemi nešvary českých rozesílatelů (jako třeba mě) a příjemců (jako třeba tebe). Jsem rád, že mám za sebe téměř vše v pořádku, nicméně bych rád zmínil, že v roce 2017 začnu k rozesílkám používat i tzv. transakční emaily, které ti doručí např. fakturu, doklad a pak newsletterovou, která ti doručí čtvrteční dopis či email z Kudykamu. Opatření je to důležité z hlediska doručitelnosti mých emailů tobě, vzhledem k náročnosti, kterou poslední dobou na mě má poskytovatel rozesílky emailů a dopisů.

Cítil jsem, že ti to mám napsat, protože je to obecně platné – nejen tedy ve vztahu ke mně, ale i k tobě ve světě internetu. Cítím to pro mnohé jako silný měsíční proces, než si na to zvyknou – na ten princip potvrzování.

Zajímalo by mě, zda si uvědomuješ, jak u mě probíhala registrace. Pamatuješ si tu informaci z prvního emailu? Proběhlo potvrzení či nikoliv? „Běž do své emailové schránky a potvrď email“. Každý druhý vlastně v mé databázi tento krok neudělal…
Napiš mi třeba jen: Ano, pamatuji. Ne, nepamatuji. To mi postačí. Budu za to rád!

A já se budu opět těšit příští týden ve čtvrtek v dalším psaní!
S láskou a úctou
Rajneesh Pranapati, mistr reiki učitel

PS – Možná si říkáš, proč se má královna učesat – nu, někdy zkrátka i královna zapomene na dekorum. A někdy to dekorum prostě sedne. Někdy prostě od sebe máme čekat trochu víc a ne se spokojit s rutinou. Tak to mám i teď já, když píši o všech těch technických detailech. Na detailu zkrátka záleží.

AKTUÁLNĚ NA YOUTUBE:
1. adventní Léčivý Kartopád #3.36 – výklad karet na týden od 28.11. – 4.12.2016
2. adventní Léčivý Kartopád #3.37 – výklad karet na týden od 5.12. – 11.12.2016