Čtvrteční dopis – 10.8.2017 – Můj kamarád Prkýnko

Namasté příteli,

koncem své dovolené mi přistál doma můj nový longboard a protože mé sebevědomí náhle prudce kleslo, začal jsem svému novému kamarádovi říkat Prkýnko. Když řeknu totiž Prkýnko, najednou se cítím dobře v tom, že klidně můžu místo ježdění na longboardu škobrtat, zas a znovu naskakovat, dělat chyby, padat, motat se, odřít se (v horším případě). Říct, že jezdím na Prkýnku je nesmírně osvobozující, a říct, že na něm neumím jezdit vůbec je…
       Už dlouho jsem nedělal nic, co bych se učil od úplné píky. To mi vlastně došlo, když jsem poprvé na své Prkýnko stoupnul. Málem jsem spadnul, aniž bych na něj vůbec vylezl.
      Ale teď už si na něm klokotám, dělá totiž takový zvuk na chodníku, při cestě do Tanvaldu a zpět. Musím říct, že když se vracím z gymu, mám toho plný kecky. Šedesát minut kardio, pak cvíčo a domů na zahřátí procvičuju pěkně nohu při odráždění na longboardu do kopce. Jsou to vlastně jediné chvíle, kdy se můžu zlepšit. Já musím dát hned vše do praxe, protože na nějaké dlouhé zkoušení prostě ve svém časovém rozvrhu nevyzbývá kolonka a Amálka nepatří mezi nejtrpělivější pozorovatele a dokonce na Prkýnko žárlí. Tak jsem si řekl: „No nic, Amálko, chodit s tebou budu ven než půjdu cvičit, při cestě do Tanvaldu se budu učit jezdit na Prkýnku.“ A pak jdu, udělám tak a když vlezu na ten běžecký pás, rozložím před sebou složku s maďarskými slovíčky a opakuji si nějaké základy. Egy, kettö, három, négy a tak.
     Může se vůbec někdo divit, že když se večer vrátím domů, vyklopím všechno do pračky, pověsím prádlo na šňůru z předchozího praní, zabalím tašku na další den, že už dám jen nohy na stůl?
     A ráno na novo. Vstanu v šest hodin, v půl sedmý už sedím za klávesnicí, popíjím kávu, abych měl práci hotovou před půl třetí odpoledne. A tak pořád dokola.

Ale teď jsem odpočatý a je to znát! S radostí jsem otevřel opět dvířka do SILNÉHO TRANSFORMAČNÍHO PROCESU. Je nyní možné vstoupit do 31.8. a kdykoliv kdo vstoupí, proces se mu ihned spouští!

     Teď mě napadá – je desátého… to budu muset začít tvořit nové Kompasy na září.
S láskou
Rajneesh Pranapati, věštec
NA YOUTUBE: