Čtvrteční dopis – 13.7.2017 – 20 tisíc kliků

Namasté příteli,

ani bych nečekal, že udělám takové změny. A všechno spustilo mé rozhodnutí zakončit anglický youtube kanál. Najednou jsem měl pocit, že bych měl udělat programové schéma pro ten český, že tu a tam můžu přidat video v angličtině i tam, že se nic nestane a třeba to všechno ještě nějak vykrystalizuje. Strávil jsem týden v kreativní náladě s malou pauzou, kterou mi dopřála Sršnička, která se roznemohla z velkého množství pokynů, které ode mě dostala. Nakonec se ukázalo, že za všechno mohla myš, která si odklikala svých 20 tisíc kliků a zhasla a v témže okamžení si usmyslela to samé i druhá, takže vznikl mylný dojem, že je něco se Sršní. Chyba lávky. Ale pravdou je, že při zpětném ohlédnutí jsem postřehl myšlenku: „Nakonec si dojdu koupit myš a celé se to vyřeší!“. Škoda, že jsem jí nevěnoval více pozornosti.
     U mě je to vždycky emočně napjaté, když se stane něco se Sršní. Ono totiž bez ní ani ránu! Vstávám, zapínám, točím, stříhám, uploaduji, přejdu k výkladům a večer hezký filma a pak vypínám a jdu spát. A takhle jede 365 dní v roce, když pominu dovolené. Není divu, že se chce také nadechnout. Poctivě si v ní dělám pořádek, čistím, fragementuji a tak dále a tak dále – přesto – někde uvnitř mám plamínek pochybnosti, co když právě dnes se něco stane a já – nebudu moci dodržet své sliby, vypracovat výklady. Taková trochu trýznivá myšlenka, které věnuji málo pozornosti – ale je tam.
     A když přijde ten den a Sršnička nic, tak vzplanou mé emoce, energie ze mě začne plát jako když mě někdo podpálí, v tu chvíli závěsy visící mezi dveřmi překáží, rukama je zapaluji a vždycky si vybavím scénu z nějakého filmu, jak žena, které chytnou šaty běží chodbou a podpaluje v ní závěsy a plamen je větší a větší. Uf. No, tak takhle pak planu energeticky, než se schladím a vymyslím, co dál.
    Bez auta se vymýšlí špatně. Nezbývalo než sehnat taxíka (v Desné se mi to zdálo jako nadlidský úkol), dohodnout technika – ale i tak jsem si počkal přes víkend až do pondělí. A tak – během té shůry řízené chvíle – vyčlenil se čas na mé nové karty, které mi už ležely v hlavě a já si říkal – Kdy je asi vyrobím??? Tak mi to chytře naplánovali! Během víkendu jsem maloval jako divý a během týdne, do dnešního dne dělám klasiku – scany, ořezy, barvičky… už se těším na výsledek.

A Sršnička je doma, očividně, když píši tento dopis. Dohnal jsem výklady, které se mi tu za tu chvíli nakupili (Zrovna se to stalo, když jsem zkrátil čekací dobu na 7 dní! No, hrůza!)

    A jaké z toho všeho plyne ponaučení?
Že vše přichází ve správný čas, i když je to nepříjemná věc.
Že řešení se najde, když se uvolní všechny emoce.
Že je třeba konat, i když si člověk přijde jako v paralýze.

A nakonec:

Že všechno má svůj důvod…

     i třeba to, že dárky, které dáváš, se nemusí nutně vždycky líbit. Dávej, protože ti to dělá radost. S ostatním si nedělej starosti.

 

S láskou
Rajneesh Pranapati, věštec
 PS – Víš že stále lze objednávat VŠECHNY výklady? Stačí přejít SEM a vybrat si z probíhajícího pásu výkladů…
NA YOUTUBE: