Čtvrteční dopis – 14.9.2017 – Příležitosti

Namasté příteli,

srdečně zdravím. Jsem tu po týdnu, abych dal vědět, co je u mě nového. Tak nám začalo víc pršet. Ibišky, které jsem zasadil před domem a které budou jistojistě důstojnou ozdobou u vchodu už začaly pomalu žloutnout a jak psala dárkyně, která mi je poslala – dojdi na chvojí a přikryj je radši dřív než-li později. Tak už mám vlastně plán na víkend, což se docela hodí, když uvážím, že si tím báječně odpočinu od práce na Sršničce, ten čas by už měly všechny Siderické kompasy viset na youtube. Ale nepředbíhej, Rajneeshi.

Tak jsem zvolnil od posledního psaní. Říkal jsem si: „Co já se honím? Vždyť přeci vím, co vše mám udělat. K tomu se přeci nemusím honit! Můžu všechno v klidu krok po kroku udělat.“ Ale i tak – bylo náramně osvěžující dojet si na tetanovku na prkýnku, seskočil jsem z něj pomalu až v ordinaci. V čekárně se uchichotávala paní a pod vousy říkala: „Přibližovadlo, přibližovadlo.“

     Vlastně na mě padla únava v momentě, kdy jsem si spočítal, kolik kilometrů jsem uběhl na páse v posilovně a když jsem si k tomu přičetl pár kilometrů navíc (jako ty 4 km z Desné do Tanvaldu a zpátky): „Týjo, já doběhl do Chorvatska!“ Takže dobrý!!! Únava, zvolnění, to k tomu teď patří. Sice chodím cvičit dál, ale tak nějak v duchu „Cíl splněn, teď si to jen užívám.“
     Od minule jsem dal dohromady
     Musím říct, že jsem si připadal jako kdybych připravoval k vydání knihu Harry Potter: V zákulisí. Ale samotnému mi dělá radost, že jsem to takhle hezky poskládal – a těch fotografií, co jsem k tomu dohledal! No, mohl bych dělat klidně v nějakém magazínu.
    Přišlo mi, že bych rád dal možnost objednání mých karet těm, kteří neumí anglicky a nákup na TheGameCrafter je pro ně hádankou. Připravil jsem proto objednávací stránku:

Je to pro mě zvláštní matematika, spočítat cenu balíčku se všemi těmi celními poplatky a službami celní deklarace a také počítat s variantou, že někdo bude chtít poslat balíček na Slovensko, místo do Česka… tak jsem se rozhodl použít termín tzv. FINÁLNÍ CENA, abych to nedělal moc složitě. Tedy Finální cena je cena se všemi poplatky (balení, přebalení, poslání, přeposlání, pojištění, celní poplatky, služby celní deklarace atd.)

Tak, budu končit. Čeká mě dnes ještě hodně práce, tak abych se dostal do postele před půlnocí. Měj se krásně a opět za týden!

 

Loučí se s tebou
Rajneesh Pranapati, věštec