Čtvrteční dopis 18.8.2016 – Příliš mnoho věcí na práci

Namasté příteli,

je středa v noci, ano, píši s předstihem, ale říkám si, že je pro mě důležitější, aby ti dorazil dopis než abych to nechal na poslední chvíli a žádný ti nedorazil. Tento týden jsem měl hodně věcí na práci, ale teprve dnes večer jsem si uvědomil, jaké mám vlastně štěstí, že dělám na věcech, které mě baví a jsou mou vášní. Pravda, vášeň někdy není pro únavu vidět, ale na druhou stranu jsem ten typ člověka, pro kterého je typické vydržet – a jít dál za tím, co chce.

Uvědomil jsem si taky – a ne, skutečně to není tak, že bych na to teprve přišel, ale člověk prochází mnoha vrstvami uvědomění – že je to tím, že žiji pro tebe a ostatní přátele Všech barev života. A jak je pro mě nyní velmi důležité, že žiju tam, kde žiju. Za jiných okolností bych mohl utéci od toho, co mám dělat. A tady v Oslovicích mi to rozhodně nehrozí. Půl hodiny pěšky na vlak, hodinu, hodinu dvacet na křižovatku za autobusem. Kam bych utíkal! A je to zvláštní, ale někdy to poměřuje také to, jak něco moc chci. Když se vydám na autobus – to už moc někam chci! Máš to podobně? Nu, pravdou je, že mi to umožňuje práce z domu. Tuhle jsem počítal, že kdybych se vydal za prací do Prahy (a že lidí do Prahy jezdí pracovat hodně!), spal bych každý den 4 hodiny, zbytek bych strávil na cestě (i když v autobuse mi nedělá většinou problém usnout).

No a pak v tom hraje roli také to, že žiji s Amálkou (to je moje čivavka) a ta se  – alespoň tady v Oslovicích, postará sama o sebe. Moji starostí je vymést si ráno z postele to, co ji vypadlo z kožichu, když se dobývala pod peřinu. Když člověk žije na venkově, někdy se sám sobě diví, co s sebou do postele přinesl. Někdy ráno odkryju peřinu a nestačím se divit. Co jsem tuhle našel v posteli mě udivuje ještě teď – jednak nevím vůbec jak se to tam dostalo a pak – co to má společného se mnou? Dal jsem to do kameninového hrnce na poličku a čekám, až mi k tomu něco přijde. Je docela pravděpodobné, že mi k tomu nic nepřijde. Je to záhada.

Mezi další venkovské speciality patří úklid domu. Mám už velkou praxi z úklidu vily v Koberovech, ten kdo tam kdy byl, uzná, že to nebyl rozhodně dům drobeček, ale pořádný drobek. Jednou jsem jeho plochu přirovnal k fotbalovému stadionu. Bylo to v době, kdy jsem jezdil vysílat do Budapešti a po návratu jsem dva dny strávil s úklidem. Vytřít fotbalové hřiště – nic moc! Tak musím uznat, že úklid domu v Oslovicích je proti tomu zívačka. Za dvě tři hodiny má člověk hotovo.

Ale abych se dostal k věci. Mnoho času jsem strávil s tvorbou Siderických kompasů na měsíc září, vypracovával jsem výklady, doplnil pár věcí do e-shopu – propojil jsem ho na stránky Svět poslední noci, přidal výklad GM: Osobní karmická síť a také natočil Chytrého věštce, uveřejnil videa i na svém anglickém youtube kanále, udělal další kroky pro to, aby mé čtvrteční dopisy nekončily ve složkách jako spam (trochu se mi u toho zavařila hlava), zaktualizoval jsem blog (někdy je těžké synchronizovat všechny kroky), ano ano – natočil Léčivý kartopád, do toho mám pár lidiček v procesech, magickou hůlkou jsem se tento týden nestačil otáčet. V neposlední řadě jsem si odběhl do zahrady – přemýšlel jsem, jak by se hodily zadní dveře do zahrady, možná bych se do ní dostal za celý týden víc než jednou. Než člověk oběhne dům! Ano, ano – taky jsem natočil pár videií v zahradě, nicméně – nešlo mi je přeimportovat do počítače, zase nějaký technický zádrhel!

Přesto, život na venkově je kouzelný. Člověk si může vyjít před dům bos, vlastně může celý týden chodit v long johnech a je to jedno. Bylo to právě dnes večer, kdy jsem si řekl: „To by stačilo“ a obléknul jsem se do civilu (po jak dlouhé době člověk natáhl džíny!), připadal jsem si na chvíli jako – chasník, když už ne jak anglická královna. To mě přivádí k tomu, že jsem tento týden při sledování seriálu Tudorovci s překvapením zjistil, že jsem se narodil v den a hodinu, kdy byla popravena Anna Boleynová, žena Jindřicha VIII. Ještěže jsem si nežádal o znamení, nevím, co bych z toho pro sebe vyvodil. Takhle z toho byla zajímavá informace. Člověk na venkově pookřeje a je vděčnější za jakoukoliv novinku. Nechtěj vědět, jak to pak vypadá, když po půl roce vyrazí do Prahy.

No, že jsem se ale dnes rozepsal! Budu už končit. Kdyby mě něco napadlo, určitě ještě něco připíšu!

S úctou a pokorou se loučí
Rajneesh Pranapati

PS – Ještě nevím, jak to bude v září. Pokud nevyhlásím termín konzultací ve Vodičkově ulici, nezapomeň, že je možné nadále využívat Skype poradny. Cena je stále 420,-Kč / 45 min. včetně DPH. Také jsem se rozhodl, že na svém twitteru budu uveřejňovat co se mi honí hlavou. Tak pokud mě tam ještě nesleduješ, přiklikni se.AKTUÁLNĚ NA YOUTUBE:
Léčivý kartopád
Nové vítací video
GM: Osobní karmická síť
Chytrý věštec