Čtvrteční dopis 19.5.2016 – Poorva Express

Ahoj příteli,
 je čtvrtek ráno a já ti posílám psaní, zatímco jsem ve skutečnosti na cestě. V tuhle chvíli jsem někde na hlavní silnici vedoucí směr Zahrádky. Na autobus to mám pohodovu chůzí asi tak hodinu a půl. Předpokládám, že jsem kousek od zastávky, většinu cesty mám již za sebou. Ale nejdu sám, jde se mnou Amálka (a nebo je docela možné, že ji nesu, podle toho, jak bude unavená – možnost, že by mě nesla ona není příliš reálná). Jedu do Turnova, jak jsem již psal, tento měsíc slaví moje mamá narozeniny, takže nás čekají přípravy.Minule, když jsem cestoval, čekal jsem v Boleslavi hodinu a půl na autobus a tak jsem si dával
s Amálkou zákusek v Bondy hned vedle autobusáku. Mám za to, že tam půjdeme opět. Kavárna Antonio, tuším.

Trošku mi to připomíná indické cestování. Hluboký dřep jsem si již nacvičil, tak můžeme čekat na spoje. Ve Varanasí jsme takhle čekali od 4 ráno do 8 nebo 9 ráno na vlak. Už si to nepamatuji. Vím jen, že jsem seděl zabalený v dece, jaká byla ráno zima. Ovšem tentokrát mě Poorva Express nečeká. Zaplaťpánbů, protože to je horší než horská dráha. V životě jsem se nebál, jako při cestě tímhle Expressem. To bylo poprvé, co jsem se doopravdy v noci modlil, abychom šťastně dojeli do New Delhi. Cesta trvala víc než 20 hodin.

V Čechách se člověk někdy modlí v zatáčkách s postarším řidičem autobusu, když to s ním švihá jako zamlada, ale už zapomněl, že není na silnici sám, jak tomu bylo dříve.

Hody, hody, doprovody,
já jsem malý zajček,
dojdu-li tam bez nehody,
dám mu kopu vajček.

A tím bych to pro dnešek zakončil. Budu se těšit na další psaní příští čtvrtek.

Loučí se
Rajneesh Pranapati