Čtvrteční dopis – 2.3.2017 – Za Karolínou Světlou

Namasté příteli,
      pokud si ráno přivstaneš a pojedeš tramvají přes Karlovo náměstí v Praze, je docela možné, že mě ještě uvidíš během brzkých ranních hodin venčit Amálku poblíž sochy Karolíny Světlé. Alespoň tak jsem si to v duchu plánoval. Mám to na Karlák skok z Vodičkovi ulice. Ráno ještě před konzultacemi vyvenčím a pak – šup zpět do teplíčka. No vidíš, i nová etapa pro Amálku, mou čivavku začíná. Opět se mnou bude všude jezdit a chodit, jak tomu bývalo dříve, když jsem ještě bydlíval v Budapešti.
     Někdo se mě ptal, zda tento rok plánuji dovolenou pro klienty v zahraničí. No, abych pravdu řekl, zatím jsem nad tím nepřemýšlel, ale bleskla mi hlavou Budapešť a říkal si, že by bylo milé připravit nějaký pobyt tam – několik vycházek po Budapešti, s návštěvou palačinkárny na Batthyány tér, obchůdku s čokoládou u tunelu, namočit se v lázních Király, Rudas… No, možná je brzy na takový sen. Třeba příští rok. Ale třeba tě to inspiruje…
     A zítra už domů. Nemusím se bát, že bych se navrátil do vymrzlého pokoje, léta strávená v Oslovicích mě otužila, teď větrám, i když mám vypnuté topení, protože mi je v bytě teplo.
Někdo říká, že to přejde, ale já tomu moc nevěřím. Chodím se chladit na balkon.
     Stavím se na poště pro balík, Amálce jsem pořídil záchůdek, v tomhle chci pro psíka v domácnosti stejná práva jako mám já. Proč by měl psík čekat, až se uvolním na venčení. Procházka je pak věcí společného času a ne venčení… ostatně – v Desné není socha Karolíny Světlé, tak to není takový kulturní zážitek. I když pohled na Riedlovu vilu také není k zahození. Každé místo má své.
S láskou a úctou se loučí
Rajneesh Pranapati, věštec
NA YOUTUBE: