Čtvrteční dopis – 22.6.2017 – Pan Spejbl v mé hlavě

Namasté příteli,

  je tak letně a asi proto, že Gertrude Bell ve filmu Královna pouště putuje napříč drsným prostředím pouští a se zjevným potěšením, asi proto, že ten film má silnou energii, tak jsem se druhý den vydal na procházku do minulosti a navštívil Soušský mlýn, kde jsem dřív bydlíval. Měl jsem tam svou věštírnu. Někdy jsem věštil jen tak u stolečku u potoka těm, co procházeli kolem a chtěli si nechat vyložit karty. To byly časy.
     Soušský mlýn mi dával dost prostoru k tomu se realizovat jako věštec. Dokonce tam i jednu dobu visela cedule věštírna a na karty ke mě zbloudilo nemálo turistů. V zimě, v létě… bylo to zajímavé období.
     Věštil jsem pomocí vyrobených krabic. Měl jsem v podkroví pokoj, kterou jsem využíval jako svou věštírnu a v ní jsem měl pod zkosenou střechou umístěné krabice a v nich různá poselství, věci, magické předměty a každý, kdo přišel, tak si jednu takovou krabici otevřel a všechny ty věci vedly k tomu, aby se vyřešilo jeho tajemství, se kterým za mnou přišel. Vykládal jsem tehdy hodně z cikánských karet a pak – používal jsem vícero balíčků najednou, krásně se pak věci potvrzovaly.
     Z výletu jsem natočil
     Pro mě byl dost osobní a emocionálně očistný. I při střihu tohoto vlogu mi ukáplo pár slz, tedy pokus se za slzu zdá počítat proud slz, který se mi vlekl od očí.
    Výlet na Souš (6km), cesta do Tanvaldu (4km), cardio (5km) a cvíčo, návrat domů – a na patě se mi udělal puchýř (není divu) a vybavil se mi rozhovor pana Spejbla s Hurvínkem z gramofonové desky o první pomoci:

„A co uděláš Hurvajs, když se ti udělá puchýř?“
„Tak ho propíííchnu!“
„Nikdy Hurvajs, NIKDY!“

     Co všechno se vyrojilo za vzpomínky tímhle krásným očištěním. Přirovnal bych to modrému Ganielovi z andělé Hvězdného Avalonu. Čištění srdce. Tento rok mě Ganiel provází…
    Ale čistit je potřeba, zvlášť, když pracuji jako věštec…
    Nevím proč, ale pinkli mi teď hlavou jednorožci. Asi je pro někoho čas

DÁLKOVÉ ZASVĚCENÍ – LÉČIVÁ SÍLA JEDNOROŽCE

    Nu, vzpomínání bylo dost – a ostatně – čeká mě další prochajda do Tanvaldu…

 

S láskou
Rajneesh Pranapati, věštec
NA YOUTUBE: