Čtvrteční dopis – 23.2.2017 – Tady je Krakonošovo

Namasté příteli,
     není tomu dlouho, co jsem svému příteli povídal, že se mi líbí písen Desert rose od Stinga. A ty už určitě víš, že dlouhodobě podporuji tvorbu Petera Hollense. Peter teď stvořil krásnou verzi této písně spolu s Alaa Wardim. Tak se dělím o radost, že jsem podpořil věc, která promlouvá k duši.
     Magický kartopád pro nadcházející dva týdny v sobě skrývá více doporučení, než obvykle, alespoň mi to tak přišlo. Když jsem je natáčel, cítil jsem v nich velký spád. Ovšem – chyběly mi otázky do asku. Tak mi také nějakou polož, na ask se lze přihlásit pomocí facebooku. Můžeš tak učinit zde.
     Poslední týden byl pro mě ve znamení úklidu a výkladů – a před odjezdem do Prahy se toho moc nezmění, zítra mám doslova osmihodinový karetní maraton. Už se těším do Prahy, že si trochu odpočinu. Praha má pro mě mnoho zajímavých výzev, o některých jsem hovořil ve svém vlogu Jedu doo Desné teď a předtím. Už od podzima si slibuji, že navštívím kavárnu Nahoře. Podle Vaška Jiráčka je to kavárna pro lidi, co nechtějí být sami, prý se tam sešla taková rodinka. Že bych natočil z návštěvy vlog? Uvidím…
     Žiji teď víc v pohybu, nevím, jestli je to tím smejčením, ale pravda je, že když jsem se dnes usadil do hlubokého dřepu při ládování pračky, málem jsem se překlopil dozadu.  Jak pan Vajíčko.
     Hlásí se Krakonošovo… s Muhu zatím nejsem v kontaktu, ale Krakonoš, asi díky těm mým vousům, se ve mně ozývá. Asi je to tou závěrečnou znělkou Magického Kartopádu, kam jsem přidal svůj portrét a pověstný Krakonošův dým. Když jsem teď šel s maminkou po Turnově, hlasitě jsem se smál, když jsem se zahlédl ve výloze. S kapucou na hlavě – už mi chyběla jen hůl a mohl bych přivolat déšť na Trautenberka.
S láskou a úctou se loučí
Rajneesh Pranapati, věštec