Čtvrteční dopis – 26.1.2017 – Ach, ta propojenost

Namasté příteli,

dobré čtvrteční ráno. Viděl jsem krásný film. Jmenuje se Tvé jméno. Je od tvůrcu Ghibli studia (to je takové japonské Walt Disney studio) a já prostě miluji filmy z jejich dílny – Kiki, doručovací služba, Můj soused Totoro, Hrob světlušek a další. Tvé jméno je zaručeně jedním z lonských filmů, který je pro mě zásadní – svou poetikou a možná také proto, že kometa, která je hybatelem děje v tomto filmu, se také objevila v jednom z loňských výkladů pro býky v Siderickém kompasu.
     V neděli se spouští Rok s tarotem. První náruč videií je pro účastníky kurzu již připravena. Další náruč budu tvořit později. Dělám to tak každý rok. Do on-line semináře vstoupí účastníci, přijde jim první část, prokouše se poskytnutým materiálem a já, podle statistických údajů zkoumám, zvažuji a pak pokračuji v další tvorbě. Vlastně každý on-line seminář může dojít tímto způsobem k určitému vylepšení. Takovým nejtypičtějším příkladem je on-line seminář Tajemství, který prošel velkou proměnou. Z jeho původní verze nezbylo nic jiného než scénář. Celý jsem ho přetočil, pak mi přišlo spoustu dalších informací, přibyly materiály k osobní práci. Stejně tak byl vylepšený pro změnu dálkový proces – Volání partnera duše. A kdo do něj vstoupil kdysi by ho dnes již nepoznal. Materiály jsem neustále přepracovával a nakonec to dovršil dotočením modliteb. Třeba právě tento dálkový proces jsem procházel jako „sám sobě klientem“, stejně jako např. Čištění křišťálovou lebkou, již zmíneným Tajemstvím. Není nad osobní zkušenost! Někdo by mě mohl podezřívat ze sebestřednosti, samolibosti, chceš-li. Pravdou je, že trochu člověk musí být otrlý, aby se na sebe díval při natáčení, pak při střihu, poté když sám sobě vstoupí do procesu – ale jak jinak bych se mohl přesvědčit, že jsem s tím, co tvořím spokojený?

Musím říct, že jsem se omylem vyřadil z Roku s anděly II někdy v jedenáctém měsíci jeho běhu a hořce jsem toho zalitoval (a to i přesto, že jsem ho napsal, natočil, připravil, takže se nedá říct, že bych nevěděl, jak se bude vyvíjet dál).

     Překvapilo mě, kolik inspirace mám pro další léta tvorby. Tuhle jsem se podivil sám sobě, co vše mi už přišlo za témata na roční on-line semináře – od reiki po Grožnjanské mystérium, archandělská léčení apod.
      Ještě nevím, co nakonec vyberu, jen mi přišlo zajímavé, že jsem v tomto ohledu jak nevysychající studnice. Nemohu nesdílet zkušenost, že mě v minulosti určití jedinci sledovali a pak jsem se nestačil divit, čím se prezentují. Já vím, že inspirace je jedna, že vše jde od Zdroje. Ale cožpak není nejlepší čerpat ze své vlastní studnice moudrosti?
     Což mi připomíná, že právě proto málo píši o jiných proudech, zkušenostech jiných lidí, cestě druhých – ne proto, že bych s ničím nerezenoval, ale právě proto, že se snažím ve své tvorbě pro tebe vycházet jen a jen ze sebe. S přihlédnutím k tomu, že tedy vše přichází od Inspirace a může to přijít mně a pak i někomu jinému.
     Do dneška si myslím, že mě jedna nebo dvě věštkyně nemají rády proto, že si myslí, že jsem jim něco vzal (asi jako já si to myslím o oněch jedincích), ale přitom já s jistotu vím, že mi to přišlo a – dramatická pomlka, dramatický oblouk několika let – že mě to v danou dobu samotného překvapilo a říkal jsem si: „Co to? Cože?“ Asi abych byl přesvědčený o velikosti Ducha.
     Ach, ta propojenost! Přičemž mi chodí, že dnes se dá spíš něco zatajit či zamlčet spíš než objevit.
     Přichází nová doba, říká se to už nějaký čas, ale já si začínám všímat na sobě samém, že se proměňuji – mění se můj jazyk, kterým hovořím, všímám si nových slov, slovních spojení, dokonce mě překvapí, jak přemýšlím i jaké informace chodí.
     Za nejrevolučnější myšlenku považuji tu, která mě vede k vyrovnání se sexuálními implikacemi – tudíž k otevřeným hovorům o tom, jak to v sexu mám – tedy ke konfrontaci intimity s veřejným světem. Kdo by si to kdy pomyslel, že budu takto uvažovat, vzhledem k tomu, že jsem se kdysi dávno styděl svléknout na nuda pláži.
     Film Tvé jméno, snad neprozradím mnoho pro začátek, obsahuje scény, kdy se postavy probouzí v těle opačného pohlaví… vyvstávají otázky… prvotní, ožehavé a přesto film klouže od této prvoplánové záležitosti do hloubky inkarnačních spojení. A to mě ba.
Už jsem toho napsal dost. Budu se těšít na další psaní pro tebe příští čtvrtek! Měj se krásně!
S láskou a úctou se loučí
Rajneesh Pranapati, věštec
NA YOUTUBE:
Magický kartopád 4.4 – na týden od 30.1.2017 – 5.2.2017
Random vlog #34: První vlog roku 2017