Čtvrteční dopis – 27.10.2016 – Tak jsem byl v Praze

Namasté příteli,

je tu čtvrtek a já ti píši. Mám dojem, že s koncem roku čas ubíhá rychleji, nabírá obrátek – a nebo je to skutečně jen tím, že jako věštec mám koncem roku nejvíc práce? Nechci, aby to bylo nějaké věštecké klišé, každý věštec si přeci práci organizuje po svém, ale jak ubíhají léta, mám dojem, že já v pozdimních měsících, kdy má energie klesá, se po mě vyžaduje maximum.

Rozbalil jsem Hedvábnou mapu a světe div se, když jsem jí poprvé použil pro hledání odpovědi, nemohl jsem si na ní vynutit odpověď, kterou jsem chtěl slyšet: Taky to znáš, viď? Ale přijde mi, že Hedvábná mapa je nesmlouvavá. Nepustí člověka ani o milimetr vedle v úsudku o dané věci. Říkal jsem si, že připravím Věštecký mash-up – možná v době, kdy čteš tento dopísek, už visí dávno na youtube.  A pokud ne, potřeboval jsem víc odpočívat.

Jak já potřebuju odpočívat! A to tělo si o to umí báječně říct protahovanou podzimní chřipkou. Moje mamá často třeští oči, když jí říkám, že jsem nemocný: „Už zase?“ Ptá se, jako by nevěděla, že jako malý jsem byl nejvíc nemocné dítě ve třídě s absencí 500 hodin za pololetí.

Beru to jako svůj přirozený zdravotní stav, i když pravdou je, že si to vždycky obrblám. Zatímco normální člověk se projde po venku a je zdravý, já touž cestu jdu a umírám.

Nicméně! Dokáži si představit život, kde jsem docela zdravý. Na řeckém ostrově za slunečných dnů, kdy cítím v nozdrech svěží mořský vzduch. Ale co já vím! Třeba je to iluze! Stejně jsem se podivoval indům nosícím kulich a po třech měsících v Indii jsem ho nosil na hlavě taky. Z tohoto úhlu pohledu je zábavné podívat se zpětně na to, jak jsem chodil o Vánocích v Hong Kongu v tričku, koupal se v moři, zatímco můj kamarád Benjamin se svou ženou Queenie mrzli a choulili se v bundách s kapucí, s rukavicemi na rukou.

No, podle všeho si Hedvábná mapa myslí, že bych měl změnit cestu – tak jsem zvědavý, co mi rok 2017 přinese!

S tím mi tane na mysl otázka – kdy já to vlastně připravím ty Tarotskopy na rok 2017! Už je na čase. Pomyslné hodinky mi v hlavě tikají. Ještě čekám na informaci, co do nich vložit za výklad…

A k tomu, souběžně, jsem dal do procesu

Rok s tarotem

Obrázek se vyjasnil. Píši to proto, že mnoho času vstoupit do něj za nejnižší možnou částku brzy vyprší. Abych proces rozhodování lidem ulehčil, připravil jsem úvodní videa, která v kostce nastolí pravidla hry. Nalezneš je dole, určitě mrkni.

A co dál?

Že na vlastní tarot je ještě čas.
Že film Ona očišťuje on-line svět seznamování od tíhy.
Že mě Michael Bublé ladí na Vánoce.
Že není jasné, co se bude dít po Novém roce.
Že … nějaké tajemství by zůstat mělo.

Tak o tom třeba jindy.

S láskou a úctou se loučí
Rajneesh Pranapati

Unboxing – Hedvábná mapa
Daily vlog – Františkánskou zahradou
Rok s tarotem – Úvodem – 1.video
Rok s tarotem – Úvodem – 2.video
Rok s tarotem – Úvodem – 3.video