Čtvrteční dopis – 3.11.2016 – Tarot

Namasté příteli,

že na vlastní tarot není čas? Bůhví jak jsem to myslel! V každém případě jsem zakoupil tento týden malířské potřeby – štětečky, kaligrafické fixy, tuše, anilinové barvy, čtvrtky a jdu do toho. Stvořím svůj první tarot. Je to tady. Myslel jsem si, že na to čas není, ale Merlin mi přišel pošeptat, že to není o času, ale o vědomí.

Tak jsem přijal tento úkol s vděčností, že přispěji tarotovou sadou do celku. Však kolik tarotů už je! Pravdou je, že jsem při tvorbě Tarotskopů na rok 2017 litoval, že nemám svůj vlastní tarot. Protože by to byl jinak vcelku autorský výklad.

Nechci říct, že mě draci omrzeli, jen mám dojem, že si mě lidé až příliš s draky spojili a já s draky cítím spojení, nicméně ne tak viditelné.

I když – drakům vděčím za mnohé.

Nevím, jak se s tím poperu. Určitě to budou velmi zvláštní tarotové karty. Nejsem totiž ten umělec, který by věděl, co jde malovat. Nadechnu se, vezmu náčiní do ruky a odevzdám se procesu tvorby. Věřím tomu, že to, co ruka dělá – potažmo štětec – je vedeno shůry. Nejsem umělec – nejsem malíř, ale vyjadřuji, co cítím, jak vnímám.

Někoho demotivuje moje tvořivost. Chtěl jsem poznačit na okraj, že to znám. Demotivují mě lidé, co jsou pořád akční a spoustu jim toho chodí. Ne vždy, ale v určitých chvílích ano. To si pak raději zalezu do kouta a čtu si knížku.

Zkrátily se trochu konzultační dny v Praze, míst ubylo – ne proto, že by byla ta rychle obsazená, ale proto, že se uvolnil termín u paní zubařky Velebilové v Schill dental, takže! Oprava zoubku. Už se těším. A pořád mám na paměti, že díky ní jsem začal v Praze konzultovat – náhodné přespání – pamatuješ? Ve Vodičkově ulici…

Natočil jsem random vlog. Nevím, jestli ho stihnu střihnout, ale je docela možné, když čteš tyto řádky, že je už na youtube. Upřímně řečeno – vůbec nevím, co jsem tam povídal! Prostě jsem vyrazil tam a zpátky. Po cestě tam jsem hovořil pro odběratele na anglickém youtube kanále a po cestě zpět pro všechny české odběratelé (a slovenské samozřejmě).

Taky jsem nechal předělat logo. Cítíl jsem, že ve svém logu chci cítit taky vaši energii, energii Všech barev života. Protože cítím čím dál víc to spojení já a ty. Doufám, že tě to potěšilo. Vlastně je už v hlavičce tohoto dopisu. „Since 2013“ pak znamená, že na společné cestě jsme už od toho roku. Utíká to, viď?

No, nebudu to dnes natahovat. Těším se na tvorbu karet. Už jsem vše udělal, dům uklidil, výklady natočil a tak dále, takže se mohu věnovat jen a jen kartičkám tarotu.

Budu se těšit příští týden!
S láskou a úctou se loučí
Rajneesh Pranapati

PS –  a jak se ti líbí web v novém kabátě? Jé, to mi připomíná, že si nechávám šít kabát na zimu!