Čtvrteční dopis – 30.3.2017 – A jaký cíl máš ty?

Namasté příteli,

tentokrát sedím a dlouho přemýšlím. Včera jsem byl v meditaci tak dlouho, že mě samotného udivilo, že uteklo šest hodin. Maloval jsem totiž předsíň. Nejdřív jsem si dojel koupit barvy, váleček a nakonec mi přišlo, že základ mám nechat a mám namalovat na zeď stromy. Odjakživa mám rád fialový strom, jacarandu. Líbila se mi ve filmech, na obrázcích, až jsem na ní narazil při procházce ulicí v Budapešti, vinula se tam tak zvláštně po vzrostlém stromě. Podíval jsem se do starých složek v počítači a dokonce jsem našel z té procházky fotky…

Šest hodin jsem lezl ze židle, na židli a přísahám, že v hlavě jsem neměl nic, jak jsem se do toho ponořil. Ovšem dnes ráno jsem se posadil a musel jsem zkonstatovat, že ačkoliv byla moje mysl klidná, moje tělo jelo na plné obrátky a tak tu dnes dělám mnoho povyku kolem toho, jak mě bolí celé tělo. Ale, i s tím mám v plánu konečně něco dělat. Kolikrát jsem slyšel, jak patřím do Milostiplné zahrady! Ale kdeže! Patřím mezi lidi – oceňuji, ba přímo zažívám blaho, když si mohu dojít nakoupit něco k snědku, když můžu sednout na vlak a sjet si do Tanvaldu pro něco praktického… a třeba si i zacvičit.
     Když jsem bydlíval v Budapešti, chodil jsem cvičit každý den, vyjma neděle. Měl jsem tam dost času. Měl jsem tenkrát takový 12-týdenní cvičební plán od David Wickse, který měl za cíl jediné, dostat člověka z gauče ke startovní čáře. A pak plán Strong and Lean, který trval zrovna tak dlouho. Tenkrát jsem začal cvičit, protože bylo velmi náročné udýchat a ustát 5-ti hodinové televizní vysílání.
     Tak teď by mi stačilo, abych se nazadýchal při vycházce s Amálkou! Takže pro tento týden si dávám cíl: Koupit si permanentku na cvičení a začít. A jaký cíl si stanovíš ty?
S láskou a úctou se loučí
Rajneesh Pranapati, věštec