Čtvrteční dopis – 6.7.2017 – Čirá hrůza

Namasté příteli,

je tu čtvrtek a já opět zasedám nad klávesnici, abych napsal dopis pro tebe. Musím říct, že uplynulý týden mi dal zabrat. Pokračuji ve svém cvičebním plánu, ale ejhle, tělo si vyžádalo odpočinek a tak celý týden poléhávám a odpočívám, snažím se nabrat síly. Zítra mě čekají konzultační hodiny v Desné, už se na ně těším, to mi dodá jako vždy potřebnou energii. Miluji svou práci. Uvědomuji si to každým dnem čím dál víc.
     Ukončuji anglický youtube kanál. Po dlouhém přemítání, i po tom, co jsem dal prostor tomu, aby se věci jen děly, jsem došel k tomu, že chci dát prostor něčemu novému ve svém životě, tak po zralé úvaze již tento týden na youtube kanálu All colours of life nepřibyl Magical Cardfall. Jsem zvědavý, co nového se otevře – co nasytí to prázdné místo, které zbyde. Bylo to krásné období tvoření – za které jsem neskonale vděčný, protože za ty „souběžná“ léta českého a anglického kanálu jsem si uvědomoval rozdílnost povahy věšteb, potřeb lidí tady a „tam“, kde „tam“ zastupovalo celý svět.
     Tento týden jsem dělal věštbu, která putovala do Sao Paola – a víc než obvykle mě vnitřně zajímalo „kdo?“ vlastně je divákem videií, které publikuji na youtube. Přeci jen více než milion shlédnutí, které jsme nedávno spolu oslavili, se nevezme nikde samo od sebe. Možná Kartopád skouknul i nějaký obr Dobr.
     Měl jsem neskutečný zážitek z filmu Muž na laně, což jsem neopomněl zmínit ani v posledním Magickém kartopádu. Už dlouho se mi nestalo, aby se mnou nějaký film psychicky tak zamával. S přihlédnutím k tomu, že na většinu filmů se dívám sám, takže když mám strach, mám strach, když jsem dojatý, jsem dojatý. U tohohle filmu jsem měl dojem, že koukám na film, který kdybych viděl ve 3D kině, tak nevím, nevím. Byla to síla. Asi by se lidi nasmáli, kdybych tu měl skrytou kameru, jak brzdím patama o koberec nebo kvílím hrůzou. Moji sršňovitou židli jsem musel sesunot pomalu až k zemi, abych neměl strach, že z ní spadnu, jakmile se opře vítr do muže na laně. Ječel jsem asi jako lidi, kteří kdy byli na filmu Psycho v roce 1960 v kině. Kdybych se tak nebál výšek, možná by to bylo jiné. Ale já když vylezu na skokanský můstek, tak se mi zamotá hlava a mám dojem, že mě chce hladina vody mermocí vcucnout a tááááhne mě do hlubin k sobě.
     Už v dětství jsem měl velký strach z vcucnutí. Pamatuji si, jak jsem na dětském táboře na Branžeži měl takový strach, že mě vcucne vír na hladině vody, že jsem měl dojem, že mě vír vcucává přes oka drátěného plotu. Hrůza!!!

A co teprve pak kocour v botách! Ten mě vyděsil k smrti nejvíc. Chodíval jsem na návštěvu k tetě, to jsem bydlíval s rodiči ještě na Sněhově, a při návratu domů, už se stmívalo a pouliční lampy svítily, na mě najednou někdo koukal ze křoví. Ty oči byly tak velké a lesklé! A mě strachy zdřevěněly nohy, že jsem najednou přimrz k asfaltové cestě a nemohl jsem udělat ani krok. Ta čirá hrůza mě vlila do žil olovo a jediné, na co jsem se zmohl bylo jakési kvílení a ta beznaděj, že nemůžu pohnout nohama – hrůůůůůza!!!

     Nakonec jsem se rozkejval jak kačena, teď se tady pochichtávám, protože to úplně vidím, jak se snažím rozkejvat, abych se dostal kupředu. Na druhý den jsem šel prozkoumat za světla to křoví – a světe div se, v šeříkovém keři byla urvaná kapota auta a na ní namalovaný kocour v botách. Docela roztomilý chlapík. Rozhodně by mě nedohonil, ale dokázal mě zastavit na dobrých pár minut, i když my víme, že čas je v těchto chvílích hodně subjektivní.
     Alfréd Hitchcock kdysi řekl, že strach lidi osvobozuje. A musím říct, že režisérovi Zemeckisovi se to tedy povedlo. Po shlédnutí filmu jsem se očistil i vnitřně, což je krásný opis toho, co všichni známe.
     A přitom. Byl jsem to já, kdo šel uličkou vojáků se samopaly ve Šrínagaru, byl jsem to já, kdo byl obklopený agresivními naháněči ve Varanasí po páté večerní – na nejnebezpečnějším vlakovém nádraží světa. A přesto – jsem strachu plný. I když teď od něj znovu oproštěný.

A tak tu jsou dálkové procesy ONE. Co cítíš, že je pro tebe? Z čeho máš strach?

STRACH
nebo se snad bojíš něčeho
JINÉHO?
    Očistit se od strachu je někdy tak osvobozující! Zkus to.

 

S láskou
Rajneesh Pranapati, věštec
 PS – Víš že stále lze objednávat VŠECHNY výklady? Stačí přejít SEM a vybrat si z probíhajícího pásu výkladů…
NA YOUTUBE: