Čtvrteční dopis 7.7.2016 – Jsem macek

Namasté příteli,
je tu čtvrtek a já opět zasílám své psaní. Tento týden jsem již jednou psal, prosil jsem o pomoc – a byl jsem vyslyšen, za což jsem vděčný, protože brzy budu moci posunout svou práci o stupeň výše.Jednu chvíli jsem si říkal: „A jde o to? Není to jen, že si chci prosadit svou?“Ale pravdou je, že mi udělá velkou radost, když budu moci točit videa ve vyšší kvalitě – konečně bude na ty karty pořádně vidět. Tady bych se mohl zastavit a říct něco na způsob:

„Zvažoval jsem, zda nová kamera ano či ne, vždyť budou vidět všechny mé vrásky! Takhle se to ztratilo v šumu kamery s nízkým rozlišením. To bude šok!“

Není větší šok než se vidět v zrcadle (bez předešlého varování). Na to téma jsem už něco řekl
ve vlogu z Podolí (Budu moci točit i vlogy znovu, hurá!), ale dnes jsem se při úklidu zahlédl
v zrcadle a málem jsem se z toho zhroutil. Pak jsem to ale zvrátil v jinou myšlenku. Je možné, aby žena začala být podrážděná a nespokojená, když se až přespříliš dívá do zrcadla?
A odpověděl jsem si, že ano! Kdo to ale potom odnáší? Kam se ta nespokojenost všude dostane. Vybavil se mi ten můj návrat z Prahy, kdy sedím na lavičce u autobusu (v 35 stále ještě nemám auto, vlastní bydlení – a ne, nejsem v krizi) a přemýšlím, jak jsem tlustý.

A pak mi řekl jeden kluk macku a mě to líbilo. Vlastně mi to udělalo dobře.
„Macku.“
Nebylo v tom nic zlého a dokonce jsem pochopil, že se mu líbím.

A nesouvisle s tím se mi vybavilo něco úplně jiného.

„A proč si myslíš, že jsme sami? Ty a já.“
Ptala se mě jedna známá, dlouho jsme se neviděli a facebooková konverzace je snadno předvídatelná:

„Jak se máš, co děláš, žes tak vesel stále?“
„Řek bych vám, nevím sám, hop a skákal dále.“

S tím jdu spát, nijak zvlášť nad tím nepřemýšlím, ale ráno už vím a je mi to jasné.
Ne že bych dostal odpověď pro svou známou, ale dostal jsem ji pro sebe. Někomu jsem uvěřil,
že bych dokázal ženu učinit šťastnou. (Ženy mě dokáží přesvědčit o mnohém, ale když přijde na tohle…) Nedokázal. A tím jsem uzvařel kapitolu Já a ženy.

Jestli si něco myslím, tak že jsem ženu poznal z mnoha úhlů pohledu (postelové scény scénář neobsahuje) včetně její potřeby být milovaná kýmkoliv, kdekoliv a kdykoliv.

Zarazily mě výsledky nejnovější vědecké studie výzkumného týmu Prof. Jaroslava Flegra
z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy

, kde jsem se dozvěděl, že žena procentuelně má
za měsíc mnohem víc pohlavních styků než muž. Kolik nešťastných mužů chodí po tom světě, ale kolik spokojených žen! Věda je neoddiskutovatelná.
Na druhou stranu ta samá studie mě uklidnila, protože se zjistilo (zkoumaný vzorek je mnohem širší a tím relevantnější než dříve) že gayů není 4 procenta, jak se vždy uvádělo, ale procent 10. Pro někoho šokující poznání, pro mě je to vlastně super zjištění. Mám šanci!

Na druhou stranu, je to těch 10 procent, co odmítá ženu.

Ale! Dokážeš si představit, kdo má lepší recept na zraněné srdce než ten, kdo čelí riziku 90 procent odmítnutí! A dalších odmítnutí v oněch 10 ti procentech?

Hm, to ze mě dělá experta! A samotáře.
Single…

A má pak víc času na sebe a nebo na práci!

Možná si říkáš, když mám čas na sebe, že jsem tedy macek. Ale o tom až příště. Není to tak důležité jako to, že se stěny sundám zrcadlo. Žertuji. Je to docela příjemné vidět se, jaký jsem.  A až mi to bude vadit, určitě s tím něco udělám.

Teď ale musím najít recept na jiskru.
Vstoupím do Tajemství taky.

S láskou a úctou se loučí
Rajneesh Pranapati

PS – V tuto chvíli je patrony přislíbena celá částka. Několik korunek padlo na převody Paypal, které vyrovnal přebytek od poslední patronky. Vybraná částka pokryje náklady na pořízení bez pojištění, ale budu se ke všem věcem chovat s láskou a péčí. V případě, že na účet dorazí korunky navíc, použiji je na pojištění proti krádeži a poškození. Všem mnohokrát děkuji.  Osobní kompasy patronům i videovýklady  bych rád natočil již na novou kameru – aby měli ostrý zážitek, počkám tedy, než se sejdou všechny korunky a objednám. Od toho se bude taktéž odvíjet datum zpracování Siderických kompasů. Vaší podpory si vážím, moc pro mě znamená.