Čtvrteční dopis – 9.2.2017 – Sundej masku!

Namasté příteli,
takže dívat se do reality znamená realitu nepopírat. Dívat se do reality znamená – akceptovat ji. Podívat se do reality může člověka vnitřně zklidnit. Dlouho mě vnitřně rozčilovaly filmy a seriály a jejich dialogy, které šustily papíry. Pozdvižení kolem seriálu Trpaslík jsem nechápal. Pamatuji si na moment, kdy sedím u laptopu, něco do něj ťukám, mamá se dívá na telku a já najednou zbystřím, protože slyším život!
     Jestli jsem někdy něco obdivoval ve scenáristické práci tak to byly dialogy. Já dlouho nemohl dialogům přijít na chuť, respektive jsem se jimi nikdy nezaobíral. Teprve až s kartami jsem si uvědomil, že i karty hovoří tisíc a jedním způsobem. Teprve všichni lidé, kteří kdy přišli na karty a kterým jsem vykládal – naučili mě něčemu jako vnímat dialog (a taky rozmanitost jazyka).
     Dlouho jsem si myslel, že kultivovat svůj psaný projev ta správná cesta (pro mě pochopitelně), ale došel jsem, jako u všeho, že je třeba (v mém případě) nejdřív sundat všechny masky.
     Stejně jako lidé mají rádi masopusty, maškarní a různé ty babské hopy, tak i já jsem měl rád formu masek a dlouho mi trvalo, než jsem pochopil, že vůbec nějaké nosím. V tom pochopení mi pomohlo setkání s lidmi v rámci čakrové školy, vůbec prvního sebepoznávacího semináře, který jsem kdy navštívil – u Kranti v Oslovicích. Ale to už je hodně let.
     Od té doby jsem si také uvědomil, že nosit masku může být i hodně silná medicína, co to znamená nosit masku jako léčitel a jak jednoduché je masku si vytvořit a o to těžší zbořit.
     Pomáhají mi v tom mé Kartopády. Dovolil jsem si v něm být tentokrát velmi velmi civilní – ostatně vykládal jsem v teplácích, mikče, s rýmičkou, červeným nosem, nechal jsem se unášet srnkami pobíhajícími za Milostiplnou zahradou.
     Jsem rád, že si to mohu dovolit i s tebou.
     A s kým si dovolíš „jen být“ ty?
S láskou a úctou se loučí
Rajneesh Pranapati, věštec
NA YOUTUBE:
Magický kartopád 4.5 – na týden od 13.2.2017 – 19.2.2017
PS – Před stěhováním do nového bytu jsem využil služeb mé kamarádky Pavlíny Blaschke, která mi udělala parádní vhled do uspořádání mého bytu, kde se mi potvrdilo, co jsem cítil. Mrkni, zda-li by tě to také zajímalo. Více ZDE.