Grožnjanské mystérium: Volby amerického prezidenta

Po vyhlášení výsledků voleb amerického prezidenta se ptám karet Grožnjanského mystéria na to, co soudí o vývoji událostí. Jaký vhled nám karty mohou dát k této události, která jitří srdce mnoha lidí.

Symbol GM tažený na světovou karmu: BERLE

Klade základní otázku: “ Jak silná je tvá víra?“

Zdá se, že lidé zoufale potřebují najít víru v nové ideály, aby se vyvázali z katastrofální situace, která je potkala. Zdá se, že americký lid oslovil příběh člověka, který ustoupil od samotářství a egoistického přístupu k životu a nastoupil do vlaku odevzdání se společenství. Uvítal i to, že vzal na milost děti, které byly do té doby přítěží pro vlastní rozlet.

Otázkou pro Trumpa je, zda se mu podaří shodit balast minulosti současného života, zda najde dost odvahy pro proměnu – od smrti do znovuzrození. Obstojí v tak velkém úkolu, který před ním leží? To chce silnou víru.

Zdá se, že karmický charakter situace potvrzuje správnost jeho cesty: Je třeba zabojovat, je jedno co se v boji ztratí, je čas projevit tvrdost charakteru. Odevzdej se tomu, co tě přesahuje..

Pro Donalda Trumpa hraje jeho impérium, protože rezonuje s historickým kontextem karmického uzlu Berle, která ukazuje na to, že jde o ukotvování a zpevňování (což by mělo mít pozitivní dopad na rozvoj průmyslu).

Co se jevilo jako velmi zcestné a odrazovalo mnohé lidi byly plamenné diskuze, nevybíravá slova, nicméně právě v takových diskuzích vzniká karmický uzel Berle a tedy nejde vyloučit ze hry fakt, že kdo si chce hrát s tygry, musí být tygrem a nebo alfa samcem celé skupiny.

Dle GM se upozorňuje na to, že je potřeba mít naději, že vše dopadne dobře, pro radost všech.

Berle jako znak pro karmu USA říká: Jako národ si nelze nic vynutit. Pokud máme co dostat, pak to přijde samo. Malý proti velkému. Řekl bych, že toto shrnuje překvapivé vítězství Trumpa nad Clintonovou. Jako malou informaci závdavkem Berle také říká, že co Donald Trump zaseje ve svém úřadu, bude mít signifikantní dopad na USA v roce 2047 – 2048. Čas tedy ukáže.