Když je kartář mladší než ty

Myslel jsem si původně, že to je věcí několika málo let, kdy budu řešit tuto záležitost věkového rozdílu, přeci jen jako věštec v televizi jsem začínal v mladickém věku, ale jak se později ukázalo, nemá to co společného s tím, jak mladý nebo starý jsem.

Ano, dozajista, když jsem byl mladší, ztěžovalo to práci v tom duchu, že se na mě klientky dívaly jak na svatý obrázek. Tomu dnes rozumím. Když se dnes dívám na StarDance, oči můžu nechat na mladém Tomáši Vořechovském, co provází spisovatelku Radku Třeštíkovou, což mu ale vůbec vadit nemusí, protože se ho nechodím ptát na rady jenom proto, že se na mě pěkně z obrazovky usmál, neřkuli, že se můžu jít podívat na jeho instagram, kde uvidím jeho pěkný zadek. Bez spoďárů.

Přesto, když už mi skráně zdobí šedé vousy, dokáže někdo vytasit zbraň věkového rozdílu. Jeden další z těžkých kalibrů, který se obvykle vytahuje, když se nám ten druhý zdá nadutý v tom, jaké skvělé rady nám na naše problémy dává. Co naplat, holánku, jsi o rok (dva, pět, deset, dvacet, doplň si sám) mladší. Tomu ty! ještě vůbec nerozumíš.

A já, za stolem opařený jak puchýř: „Ha?“

Takže nehledě na to kolik mi bude, budu se s tímto nábojem setkávat zas a znovu? Co vede tedy člověka k tomu, aby vyhledal kartáře, když už je minimálně od pohledu mladší? Ach ano, známá odpověď. Chci se jen utvrdit, že tak, jak to mám, je to v pořádku a to, co pro to mohu udělat, vím nejlíp já.

Může se mi pak vůbec někdo divit, že se soustředím při tvorbě spíš na myšlenku, co by mé lidi bavilo, než na to, co by je zajímalo? Než na to, co by pro ně bylo vhodné?

Ale ne. Negeneralizuji. To bych dopadl! Ale stane se to. Tu a tam se objeví někdo a udělá ve výkladu trhlinu – Co ty mladej můžeš vědět. O životě nevíš nic. 

Pravda je, že o životě nevím víc, než jsem věděl, když jsem karty začal vykládat. To snad ale nemá s věkem nic společného.

Možná, že účetní chodí na kurzy, kdy se učí novinky z daňového zákona, já mám ale kurz zvaný život, co mě cvičí a péruje s předstihem, než mi za stůl zasedne klient.

Takže klídek.

Až budu mít pocit, že nevím odpověď na tvou otázku, v klidu ti to řeknu.

No need to tell me the the truth i´m younger than you.