MŮJ NEVIDITELNÝ MANŽEL RAJNEESH PRANAPATI
Napsal Rajneesh Pranapati, Ilustrace: Matys Přikryl

Vzpomínková féerie je náročný žánr. Z vlastní zkušenosti to mohu potvrdit. Náročnost je kladena zejména tam, kde je třeba nic nezastírat – a zůstat věrný skutečnosti. Je to vlastně dokument. Lyrický dokument v psané formě, kde děj ustupuje do pozadí – a do popředí se dostává to, co je z hlediska vzpomínek nejdůležitější. Je to neustálé propadání do minulosti – k drobnostem a jednotlivostem, na kterých spočívá celá pravdivost. Jen kolikrát jsem text procházel, aby nezazněl falešný tón – byť z důvodu snahy skutečnost přikrášlit – a nebo něco zatajit. Přesto mohu říct, že se chvěji při pomyšlení, že toto bude někdo číst – tak intimní to je.

Je to jako vůně lučního kvítí,
je to jak dusot koňských kopyt v jarním vánku, 
popoháním koně svých vzpomínek bičíkem,
hyjé, hyjé! Barvy života rozlily se vůkol!

Jak lépe vystihnout pomíjivou krásu vzpomínkové féerie? Jakmile zavřu knihu, dočtu poslední řádek, chvěji se ze vzpomínání – a náhle je obraz pryč.

OBJEDNÁVEJ KNIHU NA AMAZONU
13x20cm, 113 stran
Paperback ISBN: 978-1034058571


FÍCKEJ DETEKTIV ARTFORK Z DŽIBHAJNHULU
Napsal a ilustroval Rajneesh Pranapati

ArtFork byl ficka. I DžibhajnHulu, MarkrPlace či Devahí. I detektiv. I soukromý vočko. Ale hlavně,
byl to ten, který přišel o kolegyni NamástPrstý. To se s ním táhlo jako stín. Stín delší než stín DžibhajnHulský kaple vysoký tak, že její samotnej vrchol prostupuje do dimenze Moškvensír.
Vrah NamástPrstý, hele… to je von, slýchával dost často ArtFork, ať přišel na smárkoktajl nebo hešvínský budupeš. Už se s tím pomalu naučil žít. Ale nesmíří se s tím nikdy. Klasický detektivní sešup PODLACKŮ. Nejen, že přišel o svou nejlepší kolegyni, ale ještě mu přišili její smrt. Jasný. Když nevíš, kdo to udělal, obviň někoho bez důkazů. Ještě že spravedlnost má na Fí dlouhý prsty a ArtForka tak osvobodili. Teď se prostě potlouká a hledá vraha NamástPrstý. To se nelíbí DžabejMímu. Je na něj zasedlej od prvního momentu, kdy se objevil v Devahí. Jenže DžabejMím je malej pán. Průser ale je, že je jedním z džibátských ostroflejců. A MaháMuFlajtra právě zastřelili.

OBJEDNÁVEJ KNIHU NA AMAZONU
13x20cm, 132 stran
Paperback ISBN: 978-1714896103


POSLEDNÍ NOC V NEW YORKU
Napsal a ilustroval Rajneesh Pranapati

Tři hrdinové v kolotoči ničení zvaném život čelí pocitům prohry, které nemají žádné opodstatnění. Jejich myšlenky a pocity určují chod událostí. Jejich snaha jít vpřed nepřináší vždy kýžené ovoce. Namáhavá cesta sebeuskutečnění a snaha udržet svou mysl jasnou. Jediné, čemu opět čelí na své cestě, je vlastní nejistota. Benjamin si vždy přál žít v New Yorku, ale netušil, jakou cenu zaplatí za splnění svého přání. Pavel v New Yorku nikdy žít nechtěl a bojuje s tím, co mu osud přinesl do cesty. Stano New York opouští, aby se nakonec mohl vrátit domů a dořešit svou minulost. New York jako kulisa příběhu o rytířích dnešní doby, kteří nejsou nikým jiným než naším Já, které usiluje o lepší život.

OBJEDNÁVEJ KNIHU NA AMAZONU
13x20cm, 300 stran
Paperback ISBN: 9781388710521
Hardcover, Dust Jacket ISBN: 9781388710545
Hardcover, ImageWrap ISBN: 9781388710538

MERCH KE KNIZE KE KOUPI NA RED BUBBLE – klikni ZDE

 


LUCIÁN Z DEŠTNÉHO PRALESA FEKLESPÍR
Rajneesh Pranapati
Ilustrovala Monika Bouchalová

V deštném pralese Feklespír žije malý kluk, tak asi desetiletý, hubený jak lunt s očima vytřeštěnýma navrch hlavy, jmenuje se Lucián. Náhodou objeví cestu z Feklespíru ven a navštíví tak další místa: zámek paní Heneke, ledovou pláň Holenkárnýmej a slavné město Pochlenstár, zemi Velké roviny, aby se dostal tam, kam ho celou dobu vede jeho srdce. Konějška, Brzka, zámecká paní Heneke, princezna Žaneta, tři čarodějnice, Luchipé a drak Pomfián, to je několik málo postav, se kterými se Lucián setká během svého putování, aby o něco víc pochopil sám sebe. Příběh o laskavosti, přátelství, síle odpuštění a lásce, která nakonec zlomí i největší prokletí.

OBJEDNÁVEJ KNIHU NA AMAZONU
12,5x20cm, 108 stran
Paperback ISBN: 9781518422720
Hardcover, Dust Jacket ISBN: 9781518422737
Hardcover, ImageWrap ISBN: 9781518422744


GROŽNJANSKÉ MYSTÉRIUM
Rajneesh Pranapati a Kranti Niritya
Ilustroval Matys Přikryl

Z mnoha stran přijímáme věci, informace a učení mnoha druhů. Vstupují do našeho vnitřního prostoru jako jídlo, které jíme. Pozoruj věci, které bereš do rukou, akceptované informace, myšlenky, kterými se plníš, stejně jako fantazie, o nichž sníš. To vše dohromady obohacuje tvoji duši, tvaruje proud intuice a také pomáhá rozlišovat, stejně jako propouštět nepotřebné.
S jakými informacemi, myšlenkami, fantaziemi zlepšíš kvalitu svého života? Ostré oko ti pomůže rozlišit, co je pro tebe dobré. I proto je učebnice Grožnjanského mystéria psána tak, aby se každý čtenář stal Sherlockem Holmesem a tak trochu pátral po smyslu všeho a provětral své šedé mozkové buňky jako Hercule Poirot. Aby nic z toho, co kniha nabízí, člověk nevzal automaticky, ale nad vším přemýšlel – a dával si věci do souvislostí s tím, co už ví, co cítí a vnímá.
Naším přáním je, aby každý čtenář pracoval s Grožnjanským mystériem tak, jak je mu to vlastní, a aby vycházel ze svých vlastních závěrů o tom, co Grožnjanské mystérium je a jak ho lze použít ve vlastní praxi. Proto neučím doslovností, ale nevysloveným, nastíněným, ale ne osvětleným.
Déšť může napršet do připravené misky, my se jen musíme postarat, aby naše miska nebyla plná či prasklá. Tak, jak procházíme učením Grožnjanského mystéria, se miska našeho vědomí vybrušuje do tvaru, který nám umožní zachytit co nejvíce z tajemství přesahujícího naši inteligentní mysl.
Zároveň dobré srdce, všeodpouštějící a milující, sklidí největší dary.
Kam nemůže ignorace, úzkoprsost, ale může přijít svěží vánek neposkvrněné mysli, tam může Grožnjanské mystérium osvobodit od tíhy a nastolit rovnováhu.

Kniha je učebnicí, kde je vysvětlený systém karmického učení.
Popis všech základních výkladových systémů:
Izolační konzultace
Terapeutická práce s 1 kartou
Výklad na 1 otázku
Karmická křížení
Osobní karmická síť
Výklad 4 pole (celoživotní výklad)
Kniha obsahuje:
Vznik Grožnjanského mystéria
Legendu Grožnjanského mystéria
Řád Grožnjanského mystéria
Vysvětlení karmických uzlů
Obsáhlý popis jednotlivých karmických uzlů Staré i Nové brány
Prázdné vzory pro svou vlastní práci
Karty pro osobní práci k vystřihnutí
Kniha dále obsahuje korespondence:
Inkarnační plán
Andělé
Hvězdné inkarnace
Krajiny těla

OBJEDNÁVEJ KNIHU NA AMAZONU
20x25cm, 300 stran
Pouze Hardcover, Dust Jacket
ISBN-10: 0464062772
ISBN-13: 978-0464062776