KUDYKAM II: Vzkříšení

100 DNŮ CESTY K PŘETAVENÍ SVÉHO NITRA OD RAJNEESHE ZE SRDCE 

MILÝ POUTNÍKU,
každoroční cestovatelé znají jisté speciální dekorum, které se po nich vyžaduje, když jsou daleko od domova. Potřebují vyvinout cosi jako poddajnou osobnost, která způsobí, že místní lidé bez obav otevřou člověku dveře dokořán a pozvou je dál. Poutníci vědí, že není vždy snadné rozpoznat záměry hostitele. Jsou nepřátelští, milí nebo jen v opozici?

Dvojčata Tajemství a Objevování vládnou každé cestě, kterou poutník podniká. Každý den je prodchnut novými obzory, který nás láká k cestě. Cesta je skvělým učitelem a také kontra váhou. Je to vlastně umění – jak být a žít na cestě. Zvýšená opatrnost, schopnost úsudku se stávají klíčem nejen  k úspěchu, ale tak k přežití.

Pokud vstupuješ do nového prostředí, buď upřímný, ohebný v myšlení i činech a raději nenáročný než tvrdohlavý a vyžadující.  Vzdej se svých postojů a zvyků, které tě zatěžují a nebo dělají nápadného víc než je ve skutečnosti nutné. Nová cesta tě také nevyzývá k tomu, abys dělal s lidmi závazné dohody a nebo s nimi plánoval velké podniky. A ačkoliv ti přízvisko poutníka poskytuje jistou svobodu, že nejsi posuzován pro to, kým jsi byl, nemáš také že by tě tvá minulost mohla obhájit. Proto: Buď pozorný k místním zvykům a cti je.

Zkušený (a v mysli obratný) poutník rád ukáže své dobré vychování a vyhraje tím přijetí. Je tak možné zakusit úspěch, povýšení a odměny. Ti, co se naučí prospívat v nových místech, budou pak prospívat všude. A to je velmi dobrý osud!

A PAK, JE TU NĚCO JAKO CESTA DO ÚSTRANÍ
Všechny skvělé plány potkávají ruku v ruce jistý odpor. Když pak negativní síly dominují, dobře naplánovaný ústup stranou může být dobrým tahem – pro udržení hladinky energie a k dodání výdrže.

Neměla by se pak taková cesta do ústraní zaměňovat s útěkem nebo s kapitulací. Nicméně, dobře naplánovaná cesta do ústraní může vyžadovat rychlé a hbité pohyby, aby jeden mohl zaujmout novou pozici, než ho postihne aktuální hrozba. Jako poutník do ústraní nemáš za úkol tyto hrozby porazit, ale zvýšit své možnosti a posílit svou výdrž a další zdroje. Někdy je nutné zpomalit, propustit něco, nebo se vrátit, abychom získali v budoucnu jisté výhody nebo stáli nepříteli blíž. Načasování je víc než důležité, stejně jako určení pozic a zvážení osobní bezpečnosti. Taková cesta do ústraní je znakem inteligence a síly.

Čas v ústraní vyžaduje chladnou hlavu, tak to měj na zřeteli. Buď pozorný k detailu, zatímco si dovolíš meditovat nad velkým obrazem. Buď tvořivý. Nezapomeň, ne všechno, co jde dopředu, je pokrok. Udržuj si smysl pro zdravé sebevědomí, to je důležité. Malé nezdary se mohou snadno stát jednoduše velkou porážkou, když se budeš utápět v pochybnostech o sobě samém či snad v lítosti. Sebevědomí ústup stranou může vzbudit úspěch.

Vlny pokroku mají krátkou působnost. Pokus se naučit plout na vlnách úspěchu a neúspěchu, cože je přirozený cyklus života. Jestli něco chceš, nechej to k sobě přistoupit a nebalamuť sám sebe, že můžeš vyřešit jakoukoliv situace, kdykoliv se ti zachce. Některé věci jsou větší než ty, o tom by ti Rajneesh mohl vyprávět. Drž na uzdě svou pýchu, budeš pak lépe připravený, když se ukážou tvořivé začátky, které vyžadují tebe jako žongléra.

VYDEJ SE SE MNOU NA 12 TÝDENNÍ VÝLET
Jsou na výběr 2 cesty!
Jednou z nich se můžeš vydat…
Ale pozor!

 

Klikni jen na jeden ze dvou obrázků, ať se vystavíš co nejmenším zmatkům. Vyber si – a klikni.

 A nezapomeň!
Heslo pro tvůj další krok je:
KUDYKAMVZKRISENI5678

 

 

Na cestě dostaneš 2 klíčky, které můžeš použít, něco s nimi odemknout, aby ses:

buď VYDAL ZA POKLADEM NILU (zpoplatněná část)
nebo zvolil 30-DENNÍ ÚSTUP STRANOU (celou cestu můžeš projít zdarma)

Ani jedna CESTA není lepší než ta druhá, ať už se v Kudykamu II: Vzkříšení vydáš kamkoliv, protože na své cestě obdržíš ještě klíček poslední, který vše dovysvětlí.