Bloguju: 02 Léčivá vzpomínka

ales09a

Najděte vzpomínku, kdy jste se cítili dobře. Nejde o to, jestli celé vaše dětství bylo vyvedené či nikoliv. Pátrejte po jedné vzpomínce, kdy jste měli dobrý pocit sami ze sebe, byť k tomu nemusel být vůbec žádný důvod. Najití takové vzpomínky může vyléčit vaši současnou  prožívanou situaci.

 

Možná vás právě sužuje nyní nějaká situace. Třeba jste ji už zcela pustili a neživíte ji svou energií. Situace dále probíhá a má svůj vývoj. Tím, že jste situaci pustili jste udělali hodně.
Je možné ale za ní převzít odpovědnost – ne proto, abyste začali říkat druhým, co mají dělat, rozhodovat nebo se zase pustit do pragmatických řešení.

V duchovní rovině můžete pomoci tím, že si vybavíte situaci, kdy jste se cítili šťastní. Naladíte se na tuto vzpomínku. Prozaříte ji svým vědomím. Dáte ji opět barvy, chutě a vůně. Nezávisle na tom, zda tato vzpomínka má něco společného se situací, kterou prožíváte, dáváte informaci, že jste v souladu sami se sebou, se svými kroky, které jste v životě udělali, rozhodnutími, které jste provedli.

Tento obrázek, který tvoříte, má kvalitu: odpuštění, milosti, osvobození a další. Není třeba přesně vědět, co má za kvalitu ani to, jestli bude skutečnou pomocí. Důvěrou, kterou do tvorby tohoto obrazu dáte, vytvoříte harmonickou energii.

Co cítíte, vyzařujete, co vyzařujete se potkává s tím, co je. Byť je vaše situace jakákoliv,můžete toto aplikovat. Zejména, pokud vás nenapadají konkrétní postupy duchovních praktik, které by ještě mohly pomoci. Řekněme, že do tohoto obrázku se promítnou vaše všechny nabité duchovní zkušenosti a schopnosti, byť ne na vědomé úrovni a promítnou se v takovém množství, jaké je potřeba v danou chvíli.

Tato technika je dobrá v momentě, kdy nevíte na kolik do dané situace můžete ještě zasahovat, na kolik je to ovlivňování druhých lidí apod. Právě proto, že se obrátíte do sebe a ke své nejhezčí vzpomínce, pracujete pouze na sobě. Tím, že neovlivňujete druhé, ale sebe, máte šanci uspět.

Tvořte svou vzpomínku s láskou. Nespěchejte, nechte si ji nejprve přijít, můžete si o ní požádat a pak několik dní počkat, co vám přijde. Třeba se vám tiše objeví před spaním nebo se na vás vrhne jakmile o ní požádáte. Dejte tomuto obrazu prostor a hrajte si s ním. Hrajte si s touto vzpomínkou a buďte pečliví. Nebojte se tento obraz měnit a přibarvovat. Tak jako spisovatel píše svou knihu, režisér točí svůj film a malíř maluje svůj obraz – dejte prostor obrazotvornosti. Pro tuto chvíli nebuďte dokumentaristi. Nebo ano, ale jen do té doby, než najdete ten správný materiál. Pak se staňte umělci a začněte tvořit nový léčivý obraz. Míchejte barvy, chutě a vůně a až budete mít pocit, že byste tento film někdy rádi viděli v kině, jste na správně cestě. Tento léčivý obraz můžete zapomenout. Dejte ho darem svému vyššímu já, to si s ním už poradí, jak má.