OBRAZ NA ZAKÁZKU

Můj styl malby je dobře vidět nejen na mém ArtStation, ale také v mé další tvorbě (ilustrace ke knihám, ztvárnění karet). To, co získáš je to, co obrazům věnuje ShenShu 腎兪 věštba (soubor 384 básní) – tedy příběh obrazu. To, co tě na obrazu vlastně tak láká. Nějaký archetyp, osud, co tě volá, abys sis prožil a odžil. Do svých obrazů zakomponovávám sci-fi motivy (jiné planety, mlhoviny, záře, odrazy atd.), ale také pozemskou přírodu (hory, skály, jezera). Záleží na tom, jaký příběh chce být odvyprávěný. Velmi rád maluji mýtické portréty – tedy dávám tvému životu rámec mýtu. Příkladem může být obraz Nebezpečný milenec, Ve větru nebo Vážka na cestách. Mýtus nevzniká jen tak. Vzniká vzájemným rozhovorem mezi mnou, tebou a shen-shu věštbou. Zajímám se o to, co tě nejvíc charakterizuje. Může to být pohyb, věc. Centrem obrazu jsi pak ty sám, tvůj mýtický rozměr.

Mé obrazy nejsou fotografií, realistickou malbou. V obraze se nepoznáváš, ale rozpoznáváš –  nálada obrazu se mění podle tvého vnitřního nastavení. Tvůj mýtický portrét se s tebou může usmívat, ale může s tebou také smutnit. Můžeš v něm cítit sílu, ale také zranitelnost. Nevyjadřuji tedy prvotní emoce – výraz, ale ducha. Přestože obraz tě připodobňuje, v obraze tě může ten, kdo tě má rád rozpoznat.

Zatímco nepřítel hloubky a archetypu tě nepozná, tvoje dcera dívající se očima široka dokořán tě v něm zří a poznává.

Nejde o to, být realistický. To bychom se mohli všichni vyfotit a fotku si pověsit na stěnu. I když by bylo milé mít svůj malebný portrét na stěně – ten ti zprostředkovat nedokážu. Tvořím jinak – intuitivním proudem, házím barvu na plátno a čekám, co obraz vyjeví. Pro mě samotného je to dobrodružný proces.

Ano, mohu před tím krátce popřemýšlet o kompozici, barvách, náladách (konec konců také si o tvém obrazu budeme po telefonu chvíli povídat), ale – výsledný obraz je věcí náhody.

 


Pokud tě můj styl oslovil, mohu namalovat obraz i pro tebe. Můžeme se dohodnout na tématu – nebo co bude obsahem. Může jít o portrét, akt (pracuji podle fotografií).

Objednáním obrazu na zakázku získáváš také přístup do členské sekce ZDE.

Svou představu mi můžeš napsat na email raj@rajneeshpranapati.net.

Obrazy na zakázku maluji ve velikosti 70xmax80cm vzhledem k možnostem bezpečného doručení poštou. Cena obrazů na zakázku je jednotná – a to pro všechny rozměry

70×50
70×60
7070
70×80

Rozměr obrazu volím podle tématu, které zpracovávám.

Pokud chceš namalovat obraz většího rozměru, budeš si muset pro něj přijet. Obraz ti nacením dopředu, aby ses mohl svobodně rozhodnout, zda ho ode mě chceš či nikoliv. Pokud tě napadá ještě nějaká otázka, napiš mi na můj email raj@rajneeshpranapati.net


Na příkladu obraz na zakázku Nebezpečný milenec mohu ukázat, jaký byl postup:

Nejprve jsme se dohodli na poloaktu.
Poté jsme dohodli téma nebezpečného sexu (konkrétní motiv lahviček poppersu)
Ujasnili jsme si pózu „u okna, opřený, otevřené kalhoty“
Prostředí za oknem bylo odrazem skutečného výhledu z okna bytu, byť úhel pohledu je jiný.

Sci-fi motiv nebes – dvě planety, mlhovina je součástí mého stylu, který do obrazů zakomponovávám.

Pro vytvoření obrazu bylo dodáno:

Fotografie (výhled z okna)

Obraz nezachycuje doslovnou podobu místa, osoby, prostředí.

Výsledný obraz je zde:


Po odeslání formuláře ti přijde na email zálohová faktura s platebními údaji, pokud volíš platbu bankovním převodem.

Obraz zašlu českou poštou jako doporučený balík.


 

Budu se těšit na malování pro tebe.

Namaste
Rajneesh

Pokud nevidíš platební formulář, zkus obnovit webovou stránku nebo klikni na následující odkaz: