Vize a cíle

Photo2220

Mé vize a mise

Mou vizí je tu být pro ty, kteří chtějí nalézt sami sebe, pracovat na sobě. Jsem tu s radou, pokud ke mně zajde ten, kdo hledá. Mým cílem není hledat žáky. K úspěchu je třeba trpělivosti. Nic nelze uspěchat, nic nelze přeskočit. A to je tak. Nehledám žáky, kteří se chtějí stát rychle mistry. Nehledám, protože ti, kteří se chtějí stát zkušenými mistry – mistry svého života, přijdou sami a zvolí dočasně postavení žáka – podřízené postavení nepřinášející žádné jiné výhody než získávat moudrost skrze učení.

Má mise má několik jednoduchých kroků

Přeji si:
1) Zjednodušit život těm, kteří za mnou přichází
2) Aby ti, co za mnou přišli, byli lepší než já a to v mnoha ohledech
3) Pozitivně přispívat k obrazu reiki ve světě
4) Prokazovat respekt reiki
5) Pracovat pro lidi, kteří za mnou přichází

Za svou éru jsem vychoval několik málo mistrů. Je mi ctí, že tito mistři setrvali se mnou od prvního stupně až do okamžiku závěrečné iniciace, což pro některé z nich znamenalo počkat si na své mistrovství čtyři roky. Věřím, že tito mistři budou ctít reiki jako já a obohatí tak svět o mnoho dobrého. Přeji jim na jejich cestě hodně štěstí.

Můj cíl

Mým cílem je nadále jít cestou reiki. Může to znamenat mnoho: vyučovat reiki, léčit, zasvěcovat, žít reiki. Jedině tak snad mohu být pro reiki prospěšný.